Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili. A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Fotbalisté SK Rapid Plzeň (na archivním snímku hráči v černých dresech) porazili díky čtyřem trefám Daniela Korandy domácí Sokol Radnice 4:2.
OHLASY Z PŘEBORU: Nýrsko neuspělo, trojlístek nejlepších týmů soutěže nezaváhal

Jan Schimmer (SK Horní Bříza): Fotbalisté Horní Břízy se mohou na jaře pyšnit slušnou sportovní formou. Svěřenci trenéra Michala Kubiceho naposledy porazili domácí Nepomuk díky gólu Jakuba Kračka těsně 1:0, ale za tři body mohou vděčit také svému gólmanovi Janu Schimmerovi, jenž předvedl několik skvělých zákroků. V nominaci je Schimmer právem.

Jan Bayer (SK Slavia Vejprnice): Stále ještě dvaadvacetiletý fotbalista Vejprnic Jan Bayer vstřelil v zápase na hřišti Černic gól už ve 13. minutě, kdy zvyšoval na 2:0. Domácí tým bojující o záchranu pak sice snížil, ale pojistku na další tři vejprnické body dal v závěru opět muž s číslem devět na zádech, který se tak stal hlavní hvězdou při vítězství slávistů 3:1.

Daniel Vinkler (FK Bohemia Kaznějov): Kaznějovští fotbalisté potřebují body jako sůl, ale v domácím zápase s podobně smýšlející Zručí uhráli jen body remízu 1:1, i když po prvním poločase vedli 2:1. O nejkrásnější moment zápasu se postaral zkušený Daniel Vinkler, který překonal hostující brankáře z veliké dálky. Nominace jej tak díky tomuto kousku neminula.

Petr Mlnařík (TJ Sokol Černice): Patří k nejzkušenějším hráčům svého týmu. Černický plejer Petr Mlnařík, zároveň hrající asistent trenéra Petra Smíška, sice porážce s vejprnickou Slavii nezabránil, ale vstřelil branku, díky níž jeho mužstvo trápilo favorita až do konce. Mlnařík se navíc gólově prosadil ve druhém utkání v řadě, před týdnem přesně pálil do sítě Holýšova.

Daniel Koranda (SK Rapid Plzeň): To nejlepší na konec? Podle střeleckého účtu, který se Daniel Koranda v neděli otevřel na hřišti Radnic, určitě. Bombér plzeňského celku z Rapidu si na Rokycansku podmanil utkání 24. kola, když vstřelil čtyři branky (jednu z penaltu) a stal se nezpochybnitelnou hvězdou svého týmu. Hlavně díky němu Rapidu zvítězil 4:2.