Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili.

A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Nominace Deníku - nejlepší fotbalista 14. kola KPM

David Křížek (Sokol Lhota): Lhota pod novým trenérským týmem (Martin Varga, Václav Bezdička) neuvěřitelně válí. Vyhrála potřetí v řadě a víkendový úspěch doma proti Baníku Stříbro byl tím doposud nejvýraznějším. Žlutočerní totiž soupeře z Tachovska deklasovali vysoko 8:1 a stoupají tabulkou vzhůru. Hrdinou utkání se stal zkušený David Křížek, jenž se trefil hned čtyřikrát.

Dominik Bejdák (Chotíkov): Fotbalisté Chotíkova, kteří oproti minulému ročníku krajského přeboru spíš paběrkují, o víkendu porazili před vlastními fanoušky ex-divizní Horní Břízu těsně 1:0. Mohli se spolehnout hlavně na výkon svého brankáře Dominika Bejdáka, jenž předvedl několik bravurních zákroků a byl strůjcem cenného vítězství. „Šťastná výhra," uznal i kouč Chotíkova Petr Kučera.

Petr Toman (Černice): Sobotní utkání mezi Košutkou a Černicemi, které hostila umělá tráva v Plzni na Bolevci, skončilo dělbou bodů. Domácí nováček se sice těsně před poločasovou přestávkou ujal vedení, ale Černičtí, kteří přes léto prošli výraznou obměnou kádru, po pauze vyrovnali. Zasloužil se o to zkušený Petr Toman, jenž po obrátce uzavřel skóre na 1:1.

Daniel Vinkler (Kaznějov): Kaznějovu se v poslední době nedaří podle představ, ale získaný bod za remízu 1:1 z horké půdy Nepomuku má cenu zlata. Domácí v zápase vedli, přežili penaltu a v posledních deseti minutách hráli proti deseti. Nováček z Kaznějova se ovšem nevzdal a navzdory nepřizni osudu vyrovnal, a to díky trefě osmatřicetiletého Daniela Vinklera.

Tomáš Hatina (Slavoj Mýto): Osmadvacetiletý tahoun fotbalového Mýta byl v nedělním derby na půdě Sokola Radnice k nezastavení. Dal dvě branky, střílel, pálil, vyhrával osobní souboje, rozdával balony svým spoluhráčům. Ani jeho skvostný výkon, který ocenil i domácí a favorizovaný soupeř, ovšem na body nestačil. Radnice totiž potvrdily roli favorita a uspěly těsně 3:2.