A ty mladík, který do Klatov zamířil z dorostu Viktorie Plzeň, začal sázet už od začátku. Ve svém prvním utkání přispěl brankou k remíze s domažlickou rezervou (1:1) a pak čtyřmi zásahy režíroval vítězství klatovského družstva nad Nepomukem (14:0).

„Myslím si, že lepší start jsem si nemohl ani představit. Jsem rád, že se mi to takhle podařilo, a snad se mi bude střelecky dařit i v sezoně,“ přeje si Jan Zajíček, který si přesun do města pod Černou věží nemůže vynachválit.

close Jan Zajíček. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Jan Zajíček.

„První chvíle v Klatovech byly výborné. Hned v úvodním zápase se mi podařilo dát gól. Kabina je super, kluci mě přijali velmi dobře a řekl bych, že si rozumíme,“ pochvaluje si ofenzivní klenot, který s fotbalem začínal v Tachově. „K fotbalu mě přivedl táta, který u nás v Tachově trénoval přípravku, kde hrával i brácha,“ vzpomíná klatovský útočník.

„Do patnácti let jsem hrál v Tachově, ale když jsem pak šel na školu do Plzně, začal jsem hrát na Petříně, kde jsem strávil rok. Poté přišlo angažmá ve Viktorii Plzeň a teď už jsem v Klatovech,“ pokračuje s úsměvem.

Jeho přesun do Klatov se urodil poměrně rychle a zájem byl cítit na obou stranách. „Z Klatov mi volali, že o mě mají zájem. Mně se tahle nabídka líbila, takže jsem ji vzal. A musím říct, že jsem tady zatím vážně moc spokojený,“ hlásí nadějný šutér.

Kromě rodinného prostředí a parádní party v kabině si Zajíček pochvaluje také přínos 45letého trenéra Michala Hoffmanna. „Jsem rád, že je tady právě on. Trenér Hoffmann má rád aktivní fotbal směrem dopředu, což si myslím, že nám v přípravě vycházelo. A ode mě jako krajního útočníka vyžaduje průniky v rychlosti a centry,“ prozradil.

close Jan Zajíček. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Jan Zajíček.

Kromě týmových úspěchů si Zajíček klade také osobní cíle. „Chtěl bych se v Klatovech ukázat v tom nejlepším světle a za rok se třeba dostat do třetí ligy,“ prohlašuje cílevědomě. Jeho plány mu však nesmí pokazit pandemie koronaviru, která ukončila oba předchozí ročníky amatérských soutěží.

„Štvalo mě, že se vloni a předloni soutěže nedohrály, ale my v Plzni naštěstí pomocí pravidelného testování a různých opatření nějaké zápasy odehráli, takže motivaci jsem měl pořád,“ tvrdí. „Je však pravda, že soutěžní zápasy jsou něco jiného,“ přemítá.

close Jan Zajíček. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Jan Zajíček.

Příprava v Klatovech byla tvrdá, ale tým už cílí na první utkání divizní skupiny A, ve kterém Západočeši hostí béčko Budějovic. „Na zápas se všichni už moc těšíme. Po hodně dlouhé době to bude utkání o body. Celou přípravu jsme se soustředili právě na tento zápas a já doufám, že se nám podaří uspět,“ vykládá Jan Zajíček a doplňuje. „V sezoně chceme skončit co nejvýše.“