„Výsledek je na oko sice hnusnej, ale já nepatřím mezi trenéry, kteří výsledky v přípravných zápasech nějak zvlášť řeší. Za mě to byl zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním jsme dostali šest gólů, a ve druhém, kdy jsme prostřídali sestavu, to bylo 1:1. V naší hře byla spousta negativ, ale zároveň dost pozitivních věcí," uvedl pár minut po závěrečném hvizdu trenér rokycanských fotbalistů Michal Veselý. Poznamenal, že kdyby jeho tým ve druhém dějství proměňoval svoje gólové šance, mohl mač skončit klidně divočinou 7:7.

Sedmatřicetiletý kouč Veselý zároveň ocenil i soupeře, který na podzim v krajském přeboru Středočeského kraje ztratil pouhé čtyři body a suverénně kráčí za postupem. „Milín má velmi kvalitní tým, což jsem ostatně věděl už před zápasem, a u nás to naplno potvrdil. Jejich hráči, zejména ti zkušení, kteří si prošli ligou, o sobě ví a byla radost se na ně koukat. Soupeř zaslouženě zvítězil, ale jak už jsem zmínil, výsledek pro nás teď není úplně důležitý. Důležité a podstatné je to, že jsme se v přípravě konfrontovali s velice silným protivníkem a ze zápasu máme spoustu poznatků," dodal mladý kouč divizního mančaftu.

close FC Rokycany (bílé dresy), ilustrační snímek. info Zdroj: Deník/Martin Mangl zoom_in Jediný gól Rokycan vstřelil David Kroc (v bílém dresu).

Rokycanští mají za sebou už čtyři přípravné duely. Se třetiligovým Robstavem padli 1:6, pak porazili přední tým divizní skupiny Meteor Praha 6:3, a o víkendu nestačili na starší dorost Viktorie Plzeň (2:3). Teď sice na malé domácí umělce neuspěli s Milínem, ale šanci na reparát mají 10. února od 14 hodin (doma) proti plzeňskému Rapidu, jednomu z hlavních aspirantů na postup z krajského přeboru mezi divizní smetánku. Ten v probíhající zimní přípravě rozdrtil Stříbro i Nepomuk (9:0, 6:1) a remizoval na půdě divizního Tachova (1:1).