S jakým cílem jste šli do zápasu se Soběslaví po minulé diskutabilní porážce na půdě Berouna? Soupeř z jihu naposledy porazil silné Katovice 4:1 a pro tři body si jel teď také do Klatov…
Určitě jsme věděli, že tento zápas nebude vůbec jednoduchý. Soběslav má parádně rozjetou sezonu, dává hodně gólů. My jsme si ale v šatně řekli, že už nutně potřebujeme získat tři body, a s tímto cílem jsme šli i na hřiště.

Nakonec jste cíl splnili. Vyhráli jste 2:1. Podle dění na hřišti a množství vypracovaných šancí zcela zaslouženě. Jak utkání hodnotíte?
Určitě jedině pozitivně. Celý tým na hřišti nechal absolutně všechno. Vytvořili jsme si hodně gólových šancí a naštěstí jsme dokázali proměnit o jednu více než soupeř. Myslím si, že naše výhra byla naprosto zasloužená.

Ve druhém poločase jste vstřelil důležitý, a jak se později ukázalo i vítězný gól. Dostal jste krásnou přihrávku za obranu a v tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Věděl jste, že zakončíte do protipohybu gólmana nebo jste jen zavřel oči a poslal balon směrem na bránu?
Abych řekl pravdu, nad zakončením jsem přemýšlel. Konečně jsem dokázal zachovat klid. Snažil jsem se brankáře poslat na druhou stranu, což se také povedlo.

Klatovy (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazily Soběslav.
Klatovy přehrály Soběslav. Výborný kolektivní výkon, chválil kouč

Pokud se nepletu, jednalo se po přestupu z Hrádku o vaši premiérovou trefu v bojích o mistrovské body. To budete mít asi drahé, že?
Počítám s tím, že menší příspěvek do kasy mě asi nemine (úsměv).

Co vám po povedeném zápase říkal trenér Hoffmann?
Kouč byl s naším výkonem spokojený a pochválil nás hlavně za to, že jsme hráli jako tým a všichni jsme na hřišti poctivě makali.

Myslíte si, že vítězství nad silnými Jihočechy může být pro vás psychickou vzpruhou do dalších soubojů?
Stoprocentně. Myslím, že by nám to mohlo dost pomoci. S každou výhrou jde sebevědomí i nálada v týmu jenom nahoru. Příště nás čekají venku Hořovice a určitě odtamtud chceme odjet domů s třemi body. Uděláme pro to maximum.