A začátek měli vskutku impozantní. Stejně jako před týdnem totiž brzy otevřel skóre utkání mladý stoper Jindřich Sojka, který po centru Antonína Prančla v těžké pozici zády k bráně překonal domácího brankáře poprvé. To navíc nebylo všechno. O devět minut později to totiž bylo už o dva góly.

Fotbalisté divizních Klatov remizovali v 11. kole soutěže na hřišti Soběslavi 2:2, i když po prvním poločase vedli o dvě branky.Fotbalisté divizních Klatov remizovali v 11. kole soutěže na hřišti Soběslavi 2:2, i když po prvním poločase vedli o dvě branky.Zdroj: Jindřich Schovanec

Na hranici ofsajdu si na Krejčiříkův dlouhý, ale nízký pas naběhl v dobré formě hrající Zajíček, jenž z úhlu trefil přesně ke vzdálenější tyči brány domácího gólmana. Klatovy v první půli hrály stylem, který domácímu týmu příliš neseděl.

Na úvod první ligy žen se stolní tenistky KST Klatovy utkaly s oběma týmy AC Sparta Praha. S áčkem sice prohrály, ale rezervu přehrály 7:3.
FOTOGALERIE, VIDEO: Klatovské stolní tenistky bojovaly s pražskou Spartou

Zodpovědně bránily a vyrážely do nebezpečných brejků. Svou rychlostí dělal problémy obraně Spartaku především neúnavný Zajíček, ale další gól už on ani jeho spoluhráči přidat nedokázali. Vedení 2:0 ale bylo více než příjemné.

Jenže ve druhém poločase se obraz hry poněkud změnil. V 65. minutě snížil po laciné ztrátě ve středu hřiště kapitán Bouchal, který o šest minut později mířil přesně i hlavou po rohovém kopu.

Ačkoliv se zejména Soběslav snažila rozhodnout, do konce zápasu už žádná branka nepadla, a tak se oba týmy musely spokojit pouze s bodem.

Jakub Brabec slaví svou trefu do sítě Doubravky se spoluhráčem Janem Zajíčkem.
Tonda takové míče dává pořád, chválí střelec vítězného gólu zkušeného spoluhráče

„S výkonem v prvním poločase jsem spokojený. Hráli jsme to, co jsme si řekli, vytvořili si několik gólových příležitostí a vedli 2:0,“ řekl trenér Klatov Michal Hoffmann s tím, že vedení mohlo být ještě výraznější.

„Jenže ve druhé půli jsme přestali hrát, soupeř nás zatlačil a vyrovnal. Nakonec můžeme být rádi za remízu. Bod rozhodně bereme," dodal.

Spartak Soběslav - SK Klatovy 1898 2:2

Poločas: 0:2. Branky: 65. a 71. Bouchal – 6. Sojka, 15. Zajíček. Rozhodčí: Havlík – Vrchota, Lovětínský. ŽK: 46. Mazouch, 54. Hájek, 90+1. Pavlík (všichni Soběslav). Diváci: 200. Sestava Klatov: Valeš – Rajtmajer, Michal Marek, Janda, Krejčiřík (90. Partyngl), Zajíček (89. Barborka), Vacek, Brabec, Sojka, Lukeš, Prančl. Trenér: Michal Hoffmann.

Zdroj: tvcom.cz