Svěřenci trenéra Michala Hoffmanna zatím v zimní přípravě odehráli pět zápasů s bilancí dvou výher a tří porážek. Nejprve porazili béčko Domažlic 8:3, i když po prvním poločase ztráceli na kvalitního soupeře tři branky.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli německému soupeři vysoko 3:8.
Bez Zajíčka, Presla, ale i bez důrazu. Německý Neukirchen vypráskal Klatovy

Poté podlehli třetiligové záloze Viktorie Plzeň 1:6, když favorit o svém vítězství rozhodl už v úvodních dvaceti minutách, kdy Klatovanům nasázel pět branek. Následovala demolice Holýšova (elitní přebor kraje), který z města pod Černou věží odjel s debaklem v podobě kruté prohry 0:10.

O uplynulém víkendu pak Klatovští dvakrát na domácí umělé trávě prohráli. V neděli podlehli ve značně omlazené sestavě Nepomuku (krajský přebor) těsně 1:2 a den předtím schytali tvrdou lekci od německého Neukirchenu (Landesliga Bayern Mitte), který klatovské mužstvo porazil především díky brilantnímu výkonu v prvním poločase vysoko 8:3.

Příprava: SK Klatovy 1898 (červení) vs. SV Neukirchen 3:8.Příprava: SK Klatovy 1898 (červení) vs. SV Neukirchen 3:8.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Soupeř byl agresivní a my jsme se vůbec nedokázali vyrovnat jeho důrazu, což mě zaráží, protože hra na malém hřišti prostě o důrazu a vyhrávání osobních soubojů je,“ uvedl po zápase zklamaný fotbalista Klatov Martin Janda s tím, že jeho tým navíc ztrácel zbytečně moc balonů. Pojďme se nyní společně za tímto nepovedeným zápasem s nevšedním protivníkem podívat prostřednictvím fotografií všudypřítomného Jindřicha Schovance a jeho objektivu.

SK Klatovy 1898 – SV Neukirchen b. Hl. Blut 3:8
Poločas:
0:5. Branky Klatov: Lukeš 2, Janda. Sestava SK Klatovy 1898: Novák – L. Marek, Sojka, Meszáros, Šoul – Prančl, M. Marek – Brabec, Janda, Krejčiřík – Lukeš. Střídali: Barborka, Kolerus. Trenér: Michal Hoffmann.

Z archivu: SK Klatovy 1898 (bílí) - FK Nepomuk.