Dobrou formu potvrdila parta trenéra Michala Čadka v sobotu v Soběslavi, kde v rámci 21. kola soutěže uspěla nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

O jedinou branku utkání se postaral v závěru prvního poločasu štírek Bálek, jenž přetavil v branku dobrou spolupráci s Pavlovičem.

Ten mohl otevřít skóre už po šesti minutách hry, ale v dobré střelecké pozici minul prostor domácí klece. Ještě předtím vystrašil vlastního brankáře Rojíka nepřesnou malou domů bek Dolanský. Fantom mezi klatovskými tyčemi si ale s nepříjemnou situací s klidem sobě vlastním poradil.

První čtvrt hodina patřila klatovskému týmu, který měl míč častěji na svých kopačkách a domácí obranu zaměstnával ve větší míře. Pak se ale hra vyrovnala a první příležitost si připsala také Soběslav. Nebezpečný centr ze strany ale odvrátil na roh kapitán Janda. Ke gólu nevedl ani nepříliš razantní pokus domácího Vaňka z 18. minuty duelu.

Šest minut před koncem první půle přišla na řadu jediná gólová akce zápasu. Nádhernou kombinaci Pavloviče s Bálkem přetavil druhý jmenovaný v gól do prázdné branky – 0:1. V samotném závěru prvního dějství se opět ukázali i domácí. Brankář Rojík ale znovu nemusel zasahovat.

Deset minut po pauze mohla Soběslav vyrovnat. Hlavička Mazoucha ale mířila nad branku. Gólman Rojík tak pořád čekal na zákrok z kategorie složitějších. Ten přišel v 69. minutě. Domácí se pohlednou kombinací probili až před branku, Rojík ale včas zasáhl.

Další rána Kutnera o chvíli později ale mířila vedle.

V 81. minutě předvedl gólman Klatov zákrok zápasu. Sám před šestadvacetiletým lapačem šancí se zjevil agilní Vaněk a hostujícího brankáře zkoušel přelobovat. Klatovský čaroděj však včasným výběhem zmenšil protihráči střelecký úhel a s přispěním nutné dávky štěstí hlavou pokus domácího borce zlikvidoval.

Klatovští v posledních minutách nebyli dopředu příliš nebezpeční a spíše se bránili. Jenomže ani další pokus Vaňka branku neskončil. Stejně tak jako střela Tomáše Mazoucha, kterou hostující obrana zblokovala na rohový kop. Klatovy výsledek nakonec ubránily a připsaly si do tabulky tři body za vítězství 1:0. Další utkání hrají Západočeši již v pátek doma od 14.00 hodin proti Dobříši.

Soběslav – Klatovy 0:1

„Byl to především souboj obran. Jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Soběslav jsme do šancí nepouštěli, měla jen jednu gólovku, kterou chytil skvěle Rojík. Je znát, že venku se nám hraje lépe, když můžeme spoléhat na rychlé protiútoky,“ hodnotil duel klatovský manažer Milan Koželuh.

Poločas: 0:0. Branka: 39. Bálek. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 3:2. Diváci: 200.

Sestava Klatov: Rojík – Dolanský, Žáček (78. Pavlík), Janda, Lukeš (90. Bošek) – Kotrba (83. Sojka), Mészáros – Diviš, Tříska, Bálek (88. Aizner) – Pavlovič (84. Krásný). Trenér: Michal Čadek.