„Věřím, že Domažlice budou v další sezoně znovu bojovat o nejvyšší mety a kdo ví: třeba na postup Jiskra dosáhne hned příští rok,“ řekl trenér Pavel Vaigl v červnu po neúspěšné baráži o postup do F:NL s favorizovanou Viktorií Žižkov. Doplnil, že jeho samotného od července čeká nová práce a výzva, na níž se těší. Tu definitivně započal právě v pondělí 10. července, kdy se svým realizačním týmem vedl fotbalisty Doubravky v úvodním tréninku letní přípravy.

Úvodní trénink fotbalistů TJ Jiskra Domažlice, na kterém nechyběly nové tváře. Včetně odchovanců Viktorie Plzeň Martina Filla s Václavem Procházkou.
OBRAZEM: Na úvodním tréninku Domažlic nechyběli fotbalisté Fillo s Procházkou

Sám přiznává, že některé mladší kluky teprve poznává. „Většinu hráčů, zejména těch starších, už znám, ale s mladšími kluky se teprve seznamuji," připustil kouč.

Jeho tým bude v úvodních dvou týdnech tvrdého letního drilu trénovat hned čtyřikrát týdně. „Bude to trošku náročnější, protože letní příprava je hrozně rychlá a vážně dost krátká," vysvětlil. „Poté najedeme na tři tréninky týdně a budeme vše směřovat na začátek sezony, který nás čeká v Sokolově," pokračoval.

Doubravka v přípravě odehraje několik přípravných zápasů. Už v sobotu odpoledne na hřišti v Trnové změří síly s ex-divizní Horní Břízou, pak ji čeká modelové utkání s Domažlicemi, zápas se Lhotou a generálku na nový divizní ročník obstará utkání předkola MOL Cupu proti rivalovi z Rokycan.

Fotbalisté SK SENCO Doubravka (žlutí).Fotbalisté SK SENCO Doubravka (žlutí).Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Tým po konci loňského soutěžního ročníku posílil Michal Mlynařík z Jiskry Domažlice, z plzeňského Petřína přišel Petr Zajíček, a nejspíš tou nejvýraznější posilou je teď již bývalý kapitán třetiligového Králova Dvora Rudolf Novák.

„Moc si vážím toho, že je tady s námi, hodně nám pomůže," přemítá Pavel Vaigl, který by rád do startu sezony přivítal ještě jednu hotovou akvizici. „Jinak teď máme v přípravě hodně mladých hráčů, je nás zhruba třicet a záleží jen na klukách, jak se svojí šance chopí, a jestli si vybojují místo v áčku. Třicet je opravdu hodně, počet určitě budeme muset zredukovat na osmnáct devatenáct fotbalistů," dodává sedmačtyřicetiletý kormidelník Doubravky.

Stanislav Vítovec.
Velký comeback. Do Klatov se vrací Stanislav Vítovec, rozšíří realizační tým