V sobotu dopoledne se družina trenéra Michala Hoffmanna utkala na stadionu u Ferdinandova Pramene s domácí Viktorií Mariánské Lázně. Tým z Chebska sice v úvodních dvou kolech nebodoval, ale své kvality ukázal v týdnu, kdy v MOL Cupu zle trápil třetiligový Písek, se kterým padl až v penaltovém rozstřelu.

Nepokryté standardky a první ztráta. Divizní Klatovy padly na půdě Viktorie.Zdroj: Deník/Daniel Seifert

Další porážka – ale se ctí – vlila celku z Karlovarského kraje krev do žil a Klatovy v sobotu doma porazil vysoko 4:1. Zápas byl však dlouhou dobu otevřený, domácí vstřelili tři góly až v posledních deseti minutách.

Ženský turnaj v plážovém volejbale v Klatovech letos ovládly Lucie Marešová s  Evou Benešovou.
PODÍVEJTE SE: Volejbalistky se na rozpáleném písku rvaly o turnajové prvenství

„Kluky jsme v týdnu upozorňovali na standardky soupeře na zadní tyč, ale přesně takhle jsme dostali v 80. minutě rozdílový gól na 2:1,“ zlobil se trenér klatovského mužstva Michal Hoffmann.

A podobná situace přišla i o pět minut později. Další centr ze strany a branka Cinkaniče znamenala vedení viktoriánů už o dva góly. Domácí fotbalisté ještě v první minutě nastavení přidali zásluhou Popoviče čtvrtou branku a připsali si první tři body do tabulky letošní divize A.

Nepokryté standardky a první ztráta. Divizní Klatovy padly na půdě Viktorie.Nepokryté standardky a první ztráta. Divizní Klatovy padly na půdě Viktorie.Zdroj: Deník/Daniel Seifert

„Hráčům nemohu upřít snahu, mladíci bojovali, ale tentokrát se nemohli opřít o výkony starších – zkušenějších – kluků,“ říkal trenér Michal Hoffmann, jehož tým v zápase neproměnil několik slibných šancí.

„Celkově jsme působili trošku unaveným dojmem, neproměňovali šance a nepohlídali si standardní situace, které nám naopak před týdnem proti Mýtu vyhrály zápas. Zároveň musím pochválit Mariánské Lázně. Jejich hráči dřeli jako lvi,“ dodal kormidelník Klatov.

Viktoria Mariánské Lázně - SK Klatovy 1898 4:1

Poločas: 1:0. Branky: 20. Kapolka, 80. Lukáš, 85. Cinkanič, 90+1. Popovič – 53. Sojka. Rozhodčí: Baum. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Sestava Klatov: Valeš – Aizner (46. Sedláček), Rajtmajer, Presl, Marek (68. Brabec), Janda (88. Partyngl), Mészáros (73. Lukeš), Krejčiřík, Zajíček, Vacek (68. Prančl), Sojka. Trenér: Michal Hoffmann.

Načítám výsledky ...

16. ročník dolanského běhu přes Vorlíky byl posledním letošním závodem Ešus ligy. Tedy až do neděle, kdy se poběží v Sušici.