„První poločas byl celkem vyrovnaný, šance si vytvářely oba týmy, ale do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Vstup do druhé půle se nám povedl, dali jsme vedoucí branku a pak přidali i druhý gól po líbivé akci, kterou jsem sám zakončil," usmál se fotbalista Klatov František Holík, jenž do hry přišel až v 60. minutě, ale vstřelil důležitý, a jak se později ukázalo i vítězný gól.

FORTUNA divize A, 27. kolo: SK Petřín Plzeň (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FC Viktoria Mariánské Lázně 4:0 (3:0).
FOTO: Petřín sestřelil rozjetou Viktorii, na domácím hřišti rozhodl už do půle

Klatovy v 89. minutě zvýšily na 3:0 po trefě nejlepšího střelce Antonína Presla a radost ze tří enormně důležitých bodů jim nevzal ani zásah domácího Vokáče v 90. minutě. „Chtěl bych vyzdvihnout bojovnost a nasazení celého týmu, díky tomu jsme si odvezli důležité tři body. Zároveň jsem moc rád, že jsem k výhře mohl pomoci gólem. Poté, co jsem v úterý udělal maturitu, je tento týden pro mě velice úspěšný," radoval se devatenáctiletý František Holík.

Ve zbytku sezony hrají Klatovy dvakrát doma a jednou venku. Za týden hostí doma  Lom, pak jedou na půdu Horní Břízy a 10. června přivítají doma Aritmu Praha. Dost možná o záchraně rozhodně právě až derniéra s Pražany.

FK Komárov - SK Klatovy 1898 1:3

Poločas: 0:0. Branky: 90. Vokáč - 50. Janda, 73. Holík, 89. Presl. Rozhodčí: Koranda - Eibl, Žurek. ŽK: 2:3 (34. Pužík, 65. Srp - 31. Ferko, 38. Brabec, 71. Valeš). Diváci: 250. FK Komárov: Altman - Vajs (83. Krejča), Kaufman, Ženíšek, Lang, Pužík, Mojdl, Adam Vokáč, Zítek (60. Bomko), Spr, Lehedza (77. Adam Vokáč II). Trenér: Miroslav Nesnídal. SK Klatovy 1989: Novák (35. Valeš) - Ferko, Presl, Marek (82. Málek), Janda, Mészáros, Krejčiřík (60. Holík), Hošek (82. Fiala), Vacek, Vrabec, Lukeš. Trenér: Vladimír Lešetický.


Načítám tabulku ...