V prvních dvaceti minutách byla na slušně zaplněném stadionu v Klatovech k vidění vyrovnaná bitva. Do první šance zápasu se po devíti minutách hry probíjel hostující Lukáš Rešetár, dlouholetá opora české futsalové reprezentace. Jeho střela z hranice šestnáctky ale neměla gólové parametry; postrádala potřebnou přesnost i razanci.

O šest minut později si první nebezpečnou situaci připsali také domácí, ale gólman Vild včasným výběhem rodící se akci zneškodnil. Velice aktivní byl v prvním poločase mýtský mladík Daniel Skopový. Proti jeho pokusu se ve 24. minutě vyznamenal domácí brankář Jaroslav Rojík, jenž pohotovou pumelici soupeře vyrazil. Na zakončení Rešetára z 27. minuty utkání byl ale už i on krátký – 1:0 pro Mýto.

Po půl hodině hry mohl vedení hostů navýšit agilní Skopový, který málem využil velkého nedorozumění klatovské obrany. Na poslední chvíli ale zasáhl jeden z defenzivních borců domácích. O minutu později se po delší odmlce připomněly Klatovy, pokus Třísky ale nebyl příliš nebezpečný.

V 39. minutě zahrozili opět hosté vedení trenérem Lubošem Vašicou, jenž před devíti lety dovedl Klatovy jako trenér k postupu z I. A třídy do krajského přeboru, fantom Rojík však zasáhl. Dvě minuty před pauzou mohlo být vyrovnáno. Klatovy dostaly možnost standardní situace, ale jeden z domácích borců hlavou branku minul. Navíc byl kapitánovi Jandovi odpískán útočný faul na Vilda. První půle již branku nenabídla, do kabin se šlo za stavu 1:0 ve prospěch Mýta.

Úvod druhého dějství patřil domácím, kteří svého soupeře zmáčkli. V 50. minutě se v obrovské šanci ocitl Tříska, ale vyrovnání nedovolil fantastickým zákrokem mýtský gólman Vild. Ten odolal i o osm minut později, kdy si Klatovy vytvořily po rohovém kopu velký závar. V 64. minutě mohli navýšit vedení hosté, když Marek Brož pelášil z úhlu sám na branku. Osmnáctiletý borec zkoušel gólmana Rojíka přelobovat, ale jeho oblouček nakonec prostor tyčí minul.

Závěr utkání na klatovském trávníku byl velmi vyhrocený. Domácí nejprve mohli vyrovnat po dalším rohovém kopu. Mýto se ale s velkou dávkou štěstí ubránilo. A pak udeřilo podruhé. Z brejku pojistil zisk tří bodů Daniel Skopový. V nastaveném čase ještě na hřišti i v ochozech plály emoce, vše se ale obešlo bez větších komplikací.

SK Klatovy 1898 - TJ Slavoj Mýto 0:2

„Oproti předchozímu zápasu jsme přeskupili řady a to se nakonec ukázalo jako velmi dobrý tah. V Klatovech jsme odehráli skvělou partii, měli jsme větší držení míče i více šancí. Ve druhém poločase si také domácí vytvořili nějaké brankové příležitosti, ale nás v těchto chvíli podržel brankář Vild. Celkově si ale myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Spokojený jsem s výsledkem i výkonem hráčů,“ pochvaloval si kouč TJ Slavoj Mýto Luboš Vašica.

Poločas: 0:1. Branky: 27. Rešetár, 90+1. Skopový. Rozhodčí: Šmat. ŽK: 3:1. Diváci: 290. Klatovy: Jaroslav Rojík – Krejčiřík (66. Krásný), Bošek (62. Kotáb), Tříska, Janda, Diviš, Nekola, Dolanský, Kotrba, Sojka (85. Marek), Lukeš. Trenér: Michal Hoffmann. Mýto: Vild – T. Zajíček, Abrt, Havel, Szedmák, Štych, Martin Brož, Marek Brož, Buršík (67. Světlík), Rešetár (90. Hatina), Daniel Skopový. Trenér: Luboš Vašica.