K utkání se později pro klubové sociální sítě facebook a instagram vyjádřil i mladíček Lukáš Prokop, který zimní přípravu sice zahájil v kádru třetiligového Robstavu, ale velice rychle se vrátil zpátky do města pod Černou věží. „První poločas nevypadal vůbec špatně. Mělo to dobré tempo a soupeř vysoko napadal, přesto jsme si vytvořili dost příležitostí," prohlásil. „Druhý poločas z naší strany už tak povedený nebyl," souhlasil s názorem svých spoluhráčů i trenéra. „Přestali jsme hrát a soupeř toho využil. Ale ukázalo nám to, na čem je třeba do začátku soutěže zapracovat," dodal pozitivně Lukáš Prokop.

Přísnější měřítko z klatovského týmu snesl Metoděj Málek, jenž Lhotě vstřelil dvě branky. „Soupeř do utkání vstoupil velmi aktivně. Nám chvíli trvalo, než jsme si na to zvykli. Do koncem prvního poločasu jsme ale udávali tempo zápasu a vstřelili branky," pochvaloval si. „Druhá půle? Ta už byla hroší. Měli jsme dost jednoduchých ztrát, a pak se to na nás valilo. Ke konci zápasu už byla znát únava z tréninků, které jsme absolvovali na soustředění," připustil. „Ale celkově utkání hodnotím kladně a za sebe jsem rád, že jsem týmu pomohl dvěma vstřelenými góly. Každopádně máme před sebou ještě dost práce," tuší.

Klatovští fotbalisté sehráli v zimní přípravě už tři přátelské zápasy. Třetiligovému Robstavu nejprve v Přešticích podlehli 1:4, ale pak doma porazili Slavoj Koloveč (10:4), a teď i Lhotu. A další utkání sehrají již tuto sobotu od 11.00 hodin opět na domácí umělé trávě proti Radnicím (krajský přebor).