Zároveň však ani nijak výrazně nenadchl. Byl to spíš tuhý boj o každý centimetr zeleného klatovského trávníku, který rozhodla v 79. minutě vlastní branka hostujícího Lecjakse. Klatovy tak svého věčného rivala porazily 1:0 a díky zaváhání Čížové se osamostatnily na druhém místě tabulky. Lepší mezi divizní smetánkou je jen suverénní Admira Praha.

„Vyrovnané utkání, ve kterém bylo znát, že se potkaly dva týmy, kterým se na podzim letošního ročníku divize zatím daří. Řekl bych, že tenhle duel mohl vyhrát kterýkoliv tým, i když příležitostí ke vstřelení gólu k vidění moc nebylo. My jsme vyhráli poměrně šťastnou brankou, o kterou se zasloužila trojice Jůda, Pavlovič a Bálek. Díky tomuto gólu jsme nakonec získali všechny tři body my,“ hodnotil duel spokojený klatovský trenér Michal Čadek.

Rozhodující moment zápasu popsal také klatovský kanonýr Lukáš Bálek, jehož finální přihrávku si srazil mladý defenzivní hráč Přeštic Václav Lecjaks do vlastní sítě. „Dostal jsem průnikovou přihrávku od Dana Pavloviče a utíkal ze strany sám na branku. Ještě jsem to chtěl dávat na volného Krásiče (Lukáše Krásného – pozn. redakce), ale stoper soupeře, který situaci dobíhal, si míč srazil do vlastní branky. I tak si myslím, že by to ale gólem skončilo. Kdyby tam totiž nebyl obránce Přeštic, Lukáš by dával branku do prázdné,“ popsal situaci Lukáš Bálek, jenž na západ Čech přišel teprve v létě z Čížové.

Do konce podzimu divize A zbývá odehrát už jen jedno kolo. A pro Klatovy to znamená jediné – sobotní cestu do hlavního města, kde se Západočeši střetnou s Aritmou. Týmem, který v útočné fázi na podzim spíše pokulhává. Defenzivní činnost má však stejně propracovanou jako Klatované. Pátá nejlepší obrana je toho víc než dostatečným důkazem. Otázkou také zůstává fakt, kde se duel s Pražany bude hrát. Zatím to vypadá, že spíš na umělé trávě. Vzhledem k termínu zápasu celkem pochopitelná varianta.

„Pokud se nebude hrát na přírodní trávě, tak domácí budou mít možná trošku výhodu, protože na rozdíl od nás mají kde na umělce trénovat. My stejnou možnost v Klatovech nemáme,“ lituje klatovský trenér Michal Čadek. „Pro nás se ale nic nemění. Musíme se s tím vypořádat. V Praze nám bude určitě chybět zraněný brankář Rojík, který musel v závěru utkání s Přešticemi střídat. A také kapitán Mészáros. Navíc i někteří další kluci mají drobné šrámy,“ odkrývá situaci pod pokličkou Michal Čadek.

„Na druhou stranu, šanci dostanou ostatní hráči. Prostě sestava, která v Klatovech je a zaslouží si můj obdiv,“ nehledá alibi strojvedoucí rozjeté klatovské mašiny. A s jakým bodovým ziskem z Prahy by byl kouč Klatov spokojený? „Když už tomu kluci dají tolik, tím myslím – být celou sobotu v Praze, prožít závěrečnou dokopnou, nechat doma odložené přítelkyně, tak by tohle všechno rozhodně zasloužilo to, abychom si z hlavního města něco odvezli,“ dodává na závěr pětačtyřicetiletý klatovský lodivod.