Soupeři tedy měli co vracet. Jenže to se jim nakonec nepovedlo. Ani trochu. Pražanům po hororovém začátku podlehli 0:3.

Ještě před samotným výkopem obdrželi od klubu dárky a poděkování trenér Michal Čadek s manažerem Milanem Koželuhem, pro které byl souboj s Aritmou vůbec tím posledním v barvách klatovského týmu. Úvodní ceremonie zakončená hlasitým potleskem ze strany početného davu diváků se povedla, a nic tedy už nebránilo tomu zahájit hru.

Jenže úvod sobotního utkání klatovské borce zastihl poněkud v nedbalkách. Už v 6. minutě totiž otevřel po rychlém brejku skóre hostující Robert Turák. O chvíli později mohlo být pro Klatovy ještě hůř. Aritma se dostala do dvou nebezpečných příležitostí, jenže dvakrát famózně zasáhl Rojík. V 8. minutě už byl ale i on bezmocný. Potom si nikým neatakovaný naskočil na rohový kop a zvýšil už na 2:0. A když se po dvaceti minutách trefil také Daniel Kocour, na klatovském hřišti se schylovalo k debaklu.

Poté domácí borci hru přece jen trochu vyrovnali, ale do šancí se takřka nedostávali. Hrálo se spíš ve středu hřiště a k vidění byla celá řada nepřesností. Až deset minut před pauzou si Klatovy vypracovaly pohlednou akci zakončenou střelou. Na pravé straně se uvolnil Dolanský, ale levou nohou nemířil přesně. Tentýž hráč o poznání lépe pálil ve 40. minutě. Gólman hostů byl však připraven. Aritma v závěru prvního dějství zvolnila tempo a domácí měli častěji míč na kopačkách. Jenže to bylo tak všechno, na co se zmohli.

DRUHÁ PŮLE ZCELA V REŽII KLATOV

Pět minut po přestávce dvakrát nebezpečně pálil střídající Kotrba, avšak Stareček ho pokaždé vychytal. Z následné standardní situace trefil z blízkosti stoper Janda pouze břevno. Tlak Klatov pokračoval a v další dobré příležitosti se ocitl Pavlík. Jeho pokus levou nohou však neměl potřebné gólové parametry.

Poté se připomněli také hosté. Střela ex-ligisty Štohanzla ale Rojíka neohrozila. Po hodině hry zvedl diváky ze sedadel individuální průnik Lukáše Krásného, avšak ani ten gólem neskončil. A to samé se dá říci o následné akci zakončené neúnavným Lukešem, jenž ve skluzu zakončil příliš slabě. Kdyby někdo na stadion přišel až v úvodu druhé půle, vůbec by netipoval, že ve vedení 3:0 je právě Aritma. Borci z hlavního města byli všude pozdě a klatovští bojovníci svého soupeře mačkali jako ryze přezrálý citron. Jenže tomu něco chybělo. Klatovy se snažily, bojovaly, ale přes sílící tlak branku nedaly. Musely tak přijmout krutou porážku 0:3 a sezonu zakončily na pátém místě.

SK Klatovy 1898 – Aritma Praha 0:3

„Bylo to pro nás poslední utkání na klatovské lavičce. Je škoda, že to takto dopadlo. Poslední měsíc se nám příliš nedařilo, ale jinak se jednalo o úspěšnou sezonu. Bohužel Aritma se brzy ujala třígólového vedení a bylo prakticky po zápase. Po půli nás ještě probrala střídání, vypracovali jsme si nějaké příležitosti, ale selhali jsme stejně jako v předchozích zápasech v koncovce,“ mrzelo odcházejícího sportovního manažera Klatov Milana Koželuha.

Poločas: 0:3. Branky: 6. Turák, 13. Polom, 19. Kocour. Rozhodčí: Tupý. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Sestava Klatov: Jaroslav Rojík – Dolanský (46. Cibulka), Janda, Žáček, Diviš – Lukeš, Marek (46. Kotrba), Pavlík, Mészáros, Bálek (46. Tříska) – Pavlovič (46. Krásný). Trenér: Michal Čadek.