Nový trenér Michal Hoffmann k prvnímu zápasu sezony poslal na hřiště velmi zajímavou jedenáctku. Od úvodního hvizdu dostali šanci mladíci Bošek s Krejčiříkem, v útoku zase nová akvizice z FK Žákava Tomáš Nekola. Na stoperském postě se vedle kapitána Jandy postavil Michal Lukeš.

V úvodních dvaceti minutách hosté častěji drželi míč na svých kopačkách, avšak kromě pár propagačních pokusů ze střední vzdálenosti brankáře Rojíka neohrozili. Ve 25. minutě se do první vážnější příležitosti dostali Klatovští a hned z toho byla úvodní branka. Nutno dodat, že překrásná. František Diviš proběhl tři čtvrtiny hřiště a umístěnou přízemní ranou rozjásal fanoušky klatovského fotbalu poprvé.

Před pauzou mohl navýšit vedení domácích Nekola, když se z pravé strany řítil na branku Jihočechů a šikovnou zasekávačkou se zbavil svého strážce. Poté ale zazmatkoval a levou nohou střílel slabě.

Ve druhé půli jasně dominovaly Klatovy. A odměnou jim byly dvě přesné trefy. Nejprve se prosadil Nekola a čtvrt hodiny před koncem také kapitán Martin Janda. Na vítězství Klatov nic nezměnila ani korektura skóre z kopačky českobudějovického Matouška. Ta přišla až v 88. minutě utkání.

SK Klatovy 1898 - Dynamo České Budějovice 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 26. Diviš, 55. Nekola, 73. Janda – 88. Matoušek. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Sestava Klatov: Jaroslav Rojík – Krejčířík (81. Vacek), Bošek (90. Daněk), Tříska (87. Marek), Janda, Diviš, Nekola (73. Kotáb), Dolanský, Kotrba (62. Krásný), Sojka, Lukeš. Trenér: Michal Hofmann.

Klatovy vyhrály 3:1.