„Jelikož hrajeme v sobotu přátelské utkání s Viktorií Plzeň, museli jsme zápas s Katovicemi už dříve přeložit. Soupeř nám nakonec vyšel vstříc na tuto středu, ale po vzájemné domluvě jsme se dohodli na tom, že utkání odehrajeme na hřišti soupeře, ačkoliv oficiálně budeme vedeni jako domácí tým právě my,“ vysvětlil předseda oddílu SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka.

29. kolo FORTUNA divize A: FK ROBSTAV Přeštice - SK Klatovy 1898 3:1 (0:1).29. kolo FORTUNA divize A: FK ROBSTAV Přeštice - SK Klatovy 1898 3:1 (0:1).Zdroj: Deník/Martin Mangl

To nejspíš poněkud pozměnilo cíle kouče Hoffmanna, který by jinak za normálních okolností bral v domácím prostředí jedině plnohodnotné vítězství.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v modrých dresech) prohráli na půdě SK Petřín Plzeň 4:6. Herně ale nezklamali.
Dali čtyři góly, přesto padli. Diváci si ale přišli na své, říká trenér Mochtína

„Budeme chtít uhrát na závěr sezony alespoň bod, ale uvidíme, v jakém na jih vůbec pojedeme složení. Moc nás teď není, navíc se nám v posledním utkání v Přešticích zranil hned po příchodu na hřišti střídající Tomáš Partyngl, kterého jeden z domácích hráčů při jeho prvním kontaktu s míčem zbytečně sestřelil. Ale to je fotbal,“ posteskl si klatovský kouč.

Na zápas se ovšem těší, stejně jako například veterán Antonín Prančl. „Za Katovice hraje spousta kluků s klatovskou minulostí. Navíc tam na fotbal chodí hodně lidí, na tu atmosféru tam se moc těším,“ líčí třiačtyřicetiletý záložník.

Po Katovicích mají Západočeši dva dny volno a už v sobotu se od 10.30 hodin představí na hřišti FK Žákava proti nejlepšímu týmu FORTUNA:LIGY uplynulé sezony – Viktorii Plzeň. Zatímco pro Klatovy jde o poslední utkání letošní zdařilé sezony, pro šestinásobného českého šampiona se bude jednat o první herní prověrku v přípravě na nový ročník, ve kterém se viktoriáni budou chtít po složitém období (i přes titul) zase probojovat do pohárové Evropy.

43letý klatovský fotbalista Antonín Prančl v zápase v Přešticích.
Je to o hlavě a srdci. Když fotbal milujete, dáte do toho všechno, tvrdí Prančl