Klatovské borce poslal do vedení chvíli po změně stran ve výborné formě hrající útočník Jan Zajíček, jenž si připsal svou již osmnáctou trefu v sezoně. O chvíli později bylo na Rozvoji ještě veseleji, když na 2:0 zvýšil Presl.

Hosté v závěru už stačili jen korigovat výsledek, a to zásluhou Martina Poláka, jenž v 81. minutě překonal klatovského gólmana Nováka.

Západočeši si ve zbytku utkání vítězství již pohlídali a naladili se vítězně na příští týden, kdy je čeká derby na půdě SK Petřín Plzeň, který v souběžně hraném utkání prohrál na hřišti jihočeských Katovic nečekaně hladce 0:3.

„Dnešní zápas byl z naší strany na jaře asi ten nejméně povedený. Hráli jsme dobře pouze dvacet minut druhého poločasu, když jsme vstřelili oba naše góly. Na druhou stranu: vyhráli jsme a udrželi druhé místo v tabulce. I takové zápasy fotbal občas nabízí a my jsme moc rádi, že jsme to ubojovali a na konci také odbránili. Diváci ovšem moc spokojení nebyli, tak snad jim příště předvedeme lepší hru," komentoval po zápase kapitán Klatov Milan Mészáros.

SK Klatovy 1898 - SK Hořovice 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 51. Jan Zajíček, 56. Presl – 81. Polák. Rozhodčí: Klátil – Hrivík, Hes. ŽK: 2:2 (20. Mészáros, 79. Vacek – 57. Plánička, 71. Puchmertl). Diváci: 200. SK Klatovy 1898: Novák – Šoul, Presl (60. Aizner), M. Marek, Janda, Mészáros, J. Zajíček, Vacek, Brabec (54. Krejčiřík), Lukeš (90+1. Valeš), Prančl. Trenér: Michal Hoffmann. SK Hořovice: Koten – Smetana, Hlídek, Puchmertl, Kuška, Mareš, Plánička (70. Bělohlávek), Pyšek (74. Čapek), Kareš (55. Königsmark), Jandera, Polák. Trenér: Ivan Pihávek.


Načítám tabulku ...