Přitom obraz hry v prvním poločase příliš nenasvědčoval tomu, že by si Klatovy domů odvezly nějaký bod. Už ve 13. minutě prostřelil Valeše v bráně hostů příbramský Jakub Štepánek a VIAGEM na umělé trávě na Litavce vedl. „V prvním poločase jsme nehráli dobře. Příbram byla lepší, potrestala naší chybu a ujala se vedení. My jsme toho moc nepřevedli, měli jsme tam asi jen jeden náznak, jednu šanci," přiznal pro Deník klatovský kouč Michal Hoffmann.

Ten měl v poločasové přestávce menší rozpravu, a ta - jak se ukázalo - zabrala. „Jsem rád, že si kluci moje slova vzali k srdci. Výkon ve druhém poločase už byl zcela o něčem jiném. Brzy jsme vyrovnali, pak výsledek otočili a nakonec podle mě zaslouženě zvítězili. Velice cenné tři body na úvod," řekl trenér.

SK Klatovy 1898 (červení), ilustrační snímek.
Půjdeme do toho na 110 procent, slibuje klatovský gólman před jarní premiérou

O branky Západočechů se postarali borci narození v roce 2003 - František Holík (nejkrásnější gól zápasu), Metoděj Málek a v závěru i stoper Matyáš Ferko. Klatovskému týmu chyběl kanonýr Antonín Presl, jenž je po operaci a nějakou chvíli si od fotbalu (zase) odpočine, ale do sestavy se po zranění vrátil kapitán Milan Mészáros, nad jehož startem ještě v týdnu visel otazník.

SK Klatovy 1898 (červení), ilustrační snímek.SK Klatovy 1898 (červení), ilustrační snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

Klatovští tak do fotbalového jara vstoupili vítězně, ale trenér Hoffmann dílčí úspěch nijak zvlášť nepřeceňuje. „Příbram totiž nastoupila s velmi omlazeným kádrem, hrálo hodně hráčů ročníku 2005," uvedl klatovský kormidelník.

Je pravda, že v základní jedenácte VIAGEMU byl nejstarším hráčem legionář Antwi (26 let), zbytku týmu bylo 20 let a méně. Na každý pád: tři body putují do města pod Černou věží, a to je skvělý počin. O další body budou klatovští fotbalisté bojovat za týden na půdě Tochovic (11. března od 14 hodin).

FK VIAGEM Příbram B - SK Klatovy 1898 1:3

Poločas: 1:0. Branky: 13. Štepánek - 50. Holík, 63. Málek, 88. Ferko. Rozhodčí: Makovička - Lovětínský, Panský. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Hřiště: Na Litavce UMT. Sestava FK VIAGEM Příbram B: Strolený - Matouš Janda (52. Lojín), Rehák, Bálek, Antwi, Koffi (59. Vrba, 76. Krameš), Hýsek, Fryš, Štěpánek, Štrbo, Kareš. Trenér: Lubomír Pružina. Sestava SK Klatovy 1898: Valeš - Ferko, Šoul, Marek, Martin Janda (72. Prančl), Mészáros, Vacek (90+1. Partyngl), Holík (87. Mareš), Brabec, Málek, Lukeš. Trenér: Michal Hoffmann.