Klatovští v atraktivním utkání před slušnou diváckou kulisou dvakrát vedli, ale Katovičtí dokázali vždy skóre rychle srovnat. Podruhé pouhé čtyři minuty před závěrečným hvizdem, kdy se z penalty prosadil zkušený kapitán Uher.

close Podzimní vzájemné utkání: SK Otava Katovice - SK Klatovy 1898. info Zdroj: Jan Škrle zoom_in Podzimní vzájemné utkání: SK Otava Katovice - SK Klatovy 1898.

Nerozhodná partie a dělba bodů ovšem už nic nemohla změnit na tom, že klatovští fotbalisté obsadí v letošním ročníku třetí místo. Bez ohledu na výsledky zbývajících zápasů posledního kola. „Jako každý zápas jsme chtěli vyhrát, ale bod nakonec bereme. Dali jsme první branku, ale kdybychom v úvodních 25 minutách dotáhli slibně rozjeté akce, mohli jsme vést 3:0. Ve zbytku poločasu nás Katovice zmáčkly, hrály výborně a po zásluze vyrovnaly,“ hodnotil trenér SK Klatovy 1898 Michal Hoffmann první půli.

Po změně stran padly dvě branky až v závěru, obě z pokutových kopů. „Za mě trošku zvláštní penalty po hraní rukou. Myslím si, že na obou stranách se spíš jednalo o faul na bránícího hráče,“ krčil rameny klatovský lodivod.

Jeho svěřence ještě tento týden čeká jeden souboj, v sobotu se na hřišti FK Žákava od 10.30 hodin utkají v přátelském mači s Viktorií Plzeň. „Kluci toho už mají plné zuby, jsou hotoví, po sezoně unavení, takže snad se dáme do soboty nějak dohromady a s Viktorkou to odehrajeme důstojným způsobem,“ dodal 45letý kouč Hoffmann, jehož tým zakončil divizní sezonu se ziskem 55 bodů.

SK Klatovy 1898 - SK Otava Katovice 2:2

Poločas: 1:1. Branky: 21. Brabec, 82. z penalty J. Zajíček – 35. a 86. z penalty Uher. Rozhodčí: Vnuk – Zoufalý, Doubrava. ŽK: 5:1. Diváci: 324. Hřiště: Dudák Aréna (Katovice). SK Klatovy 1898: Novák – Sojka, Mészáros, Šoul, Brabec, Vacek (46. Janda), Prančl (71. M. Marek), Lukeš, Presl, J. Zajíček (90+2. Aizner), Krejčiřík. Trenér: Michal Hoffmann. SK Otava Katovice: Provazník – Chylík, Květoň, D. Bálek (84. Rejšek), Habor (63. Požárek), Uher, Motl, Kotrba, L. Bálek (90+1. Sládek), Hnídek, Kadula. Trenér: Přemysl Šroub.