Jakmile to situace dovolila, klatovský tým se pustil do práce. Hráči hltali kilometry, ale často se také mazlili s míčem.

Zahráli si několik přípravných zápasů a absolvovali i velmi těžké souboje v rámci druhého ročníku Memoriálu Matěje Strejčka.

„Snad kromě utkání s Domažlicemi, které nám hrubě nevyšlo a vysoko jsme ho prohráli, jsem byl s výkony hráčů v přípravném období spokojený. Mladí kluci ukázali, že mají potenciál,“ prohlásil trenér Hoffmann, jehož mužstvo po předčasném konci uplynulé sezony prošlo poměrně výraznou obměnou.

Klatovská parta jde do boje.Klatovská parta jde do boje.Zdroj: Jan Škrle

V kádru už nefigurují záložníci Lukáš Krásný s Davidem Třískou, kteří se po dlouhém rozhodování vrátili domů a od následující sezony budou oblékat barvy Blovic v I. B třídě. Kariéru ukončil obránce David Dolanský a k dispozici Hoffmannovi nebude ani střelecký fantom posledních let – útočník František Diviš, jenž bude z osobních důvodů nastupovat pouze za béčko.

Do Klatov naopak přišla pořádná úderná síla. Z Viktorie Plzeň talentovaný mladík Jan Zajíček a z třetiligového FC Písek velezkušený Antonín Presl. „Honza v přípravě ukázal, že je to hbitý, rychlý a gólový hráč. Když bude dál tvrdě makat, bude ještě lepší,“ má jasno Hoffmann.

„A Tonda? To je fotbalista s ligovými zkušenostmi, od kterého si hodně slibujeme na hřišti i mimo zelený trávník. Trápilo ho koleno, byl na operaci, ale v červenci už s námi začal trénovat a brzy by mohl být k dispozici,“ prozradil trenér Klatov. Později (po uzávěrce přílohy Fotbalový deník) se k týmu připojili také další mladíci Rajtmajer s Kamenským.

Klatovská parta jde do boje.Klatovská parta jde do boje.Zdroj: Jan Škrle

Radost Hoffmannovi udělal i návrat dlouhodobého maroda – forvarda Adama Aiznera. Na listině zraněných hráčů tak zůstává „pouze“ záložník Jakub Brabec. „Kuba nám ale ještě nějakou dobu bohužel bude chybět,“ lituje trenér SK Klatovy 1898.

A jaké jsou cíle zkušeného kouče pro nadcházející (a snad již kompletní) divizní sezonu? „Věřím, že máme na to, abychom hráli okolo osmého až desátého místa,“ tvrdí s tím, že jakékoliv vyšší umístění v tabulce by byl parádní nadplán.

Napovědět by mohl už první mistrovský zápas, v rámci kterého Klatovy v sobotu 31. července přivítají rezervu prvoligového SK Dynamo České Budějovice. „Už v minulosti jsme ukázali, že Dynamo, které společně s Přešticemi a Lomem považuji za jednoho z největších favoritů na postup do ČFL, dokážeme potrápit. Za poslední dva roky jsme s nimi hráli třikrát a získali s nimi čtyři body. Věřím, že můžeme uspět i tentokrát,“ dodává.