Předchozí
1 z 42
Další

Na začátku loňského roku zahájili klatovští fotbalisté přípravu na jarní část divizní sezony na domažlické umělé trávě, kde změřili síly s třetiligovou Jiskrou. A i když se snažili a na hřišti bojovali jako hladoví lvi, favoritovi podlehli 2:6. „Výsledek je sice trošku horší, ale utkání rozhodně splnilo to, co mělo,“ řekl trenér Michal Hoffmann.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Ve druhém přípravném utkání si ale divizní tým z Pošumaví spravil chuť, když na neutrální půdě plzeňské Doubravky zdolal Rapid Plzeň 3:1. V barvách vítězného týmu se trefili Sojka a dvakrát kanonýr „Fanda“ Diviš.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Další utkání v rámci zimní přípravy se klatovským bojovníkům už tolik nepovedlo. Na umělé trávě v Domažlicích prohráli s Nýrskem – účastníkem krajského přeboru - 0:2. „Ale vůbec bych to nepřeceňoval, protože Klatovy jsou v objemové fázi přípravy, a možná se na nich projevila trošku větší únava. Soupeř měl častěji míč na kopačkách a nedotáhl některé dobře rozehrané akce,“ uznal trenér Nýrska Karel Kalivoda.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Na začátku února družina klatovského trenéra Michala Hoffmanna absolvovala náročné soustředění v nedaleké Plánici, které si okořenila hned třemi duely. A všechny nakonec dotáhla do vítězného konce.

Zdroj: archiv SK Klatovy 1898

V prvním přípravném utkání Klatovy porazily Svatobor Hrádek 4:0. „První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém dějství jsme už dominovali,“ uvedl spokojený trenér Michal Hoffmann.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Poté jsme hráli pohárové utkání s Mochtínem, ve kterém si zahráli někteří kluci z áčka i pár dorostenců, pro které to byla šance nakouknout do dospělého fotbalu. Hráči dokázali otočit nepříznivý výsledek z 0:2 na 4:3, takže naprostá spokojenost,“ pochvaloval si trenér.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ve třetím přípravném zápase plánického soustředění Klatovy deklasovaly Sušici vysoko 13:1. „Dominovali jsme od první do poslední minuty. Jsem rád, jak k tomu kluci přistoupili, a že v zátěži, kterou na soustředění měli, utkání takhle dobře zvládli,“ kvitoval trenér Klatov.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Střelnici si „skřítkové a tesaři“ otevřeli i v polovině února, kdy deklasovali účastníka krajského přeboru TJ Baník Stříbro 6:1. Dvě branky obstarali Diviš s Lukešem, po jedné pak přidali Martin Janda a David Dolanský.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Klub poté oznámil odchod dlouholeté jedničky mezi třemi tyčemi – Jaroslava Rojíka. Ten přijal novou výzvu v nedalekých Přešticích, které mají ambice postoupit do České fotbalové ligy (ČFL, 3. liga).

Zdroj: David Koranda

Zatímco proti Baníku Stříbro Klatované o pět gólů zvítězili, právě na Přeštice o týden později v žádném případě neměli – prohráli vysoko 0:5. „Přeštice byly o třídu lepší,“ uznal sílu soupeře klatovský trenér Hoffmann.

Zdroj: Deník/Daniel Beran

Následnou generálku ale klatovští borci zvládli vítězně, když díky brance Františka Diviše porazili rezervu třetiligových Domažlic 1:0. „Začnu tím, co bylo pozitivní. Vyhráli jsme 1:0, v defenzivě jsme udrželi čisté konto a František Diviš, na kterého se zkrátka můžeme spolehnout, dal znovu gól,“ liboval si trenér Hoffmann. A negativa? „Postrádal jsem v naší hře fotbalovou kvalitu,“ pokračoval trenér klatovského týmu.

Zdroj: Jiří Pojar

Jaro v divizní skupině A odstartovali klatovští hráči ziskem cenného bodu z půdy béčka prvoligových Českých Budějovic (2:2, 4:5 na penalty). Nutno však dodat, že ještě osm minut před koncem Klatovy díky trefám Třísky a Krejčiříka vedly o dva góly. Takže konečný bodový zisk byl spíše ztrátou…

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Pak to ovšem přišlo. Kvůli první vlně pandemie koronaviru byly amatérské soutěže přerušeny a následně v dubnu bez náhrady zrušeny. Sestupy a postupy? Zapomeňte. Kdo ví, jaká by tedy byla další klatovská cesta divizní soutěží…

Zdroj: Deník/Martin Mangl

V květnu ale přece jen došlo k rozvolnění vládních opatření a Klatovy se zúčastnily kvalitně obsazeného turnaje osmi týmů – Memoriálu Matěje Strejčka – vzpomínkového turnaje na přeštického útočníka, kterému se na konci dubna ve věku 30 let náhle zastavilo srdce a navždy opustil náš svět.

Zdroj: Deník/Daniel Seifert

Ještě předtím si však divizní mužstvo střihlo přátelské utkání se Sušici. A výsledek? Točená desítka a vítězství 10:0. „Konečně jsme si zahráli, vyšlo nám počasí a vyhráli jsme. Co víc si přát,“ pochvaloval si trenér Hoffmann.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Pak už nastal první duel zmiňovaného turnaje a porážka 0:2 s Přešticemi. Ovšem o den později Klatovy porazily v přátelském utkání TJ Sokol Mochtín 4:1. „Kvalitní zápas proti zdatnému soupeři. Poločas jsme vyhráli 3:0 a měli i další šance. S výkonem hráčů jsem spokojený,“ říkal trenér Klatov.

Zdroj: Deník/Daniel Beran

Ve druhém utkání Memoriálu fotbalisté Klatov podruhé v roce 2020 narazili na Jiskru Domažlice a ani tentokrát favorit neponechal nic náhodě – zvítězil 4:0. Zajímavostí je, že dvě branky chodského celku vstřelil Kryštof Pavlík, jenž předtím působil právě v Klatovech.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Klatovský trenér své svěřence dále nešetřil a mimo krajský turnaj odkoučoval své „ratolesti“ v několika dalších přípravných zápasech. Na Rozvoj tak v mezidobí přijel třeba Nepomuk, který domů odjížděl s porážkou 1:3.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Poslední květnový den Klatovy poprvé v rámci Memoriálu Matěje Strejčka zvítězily. Domácí Slavoj Mýto po velmi dobrém výkonu porazily 5:0. V dresu vítězů se trefili Janda, Tříska, Diviš, Aizner a Adam Vacek.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Mezitím byla v Klatovech slavnostně otevřená nová umělá tráva, na kterou v hlavním okresním městě čekali hodně dlouho. „Splněný sen několika generací,“ uvedl pro Deník předseda SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Na začátku června se v Klatovech v rámci přípravného duelu představily jihočeské Katovice, za které hraje řada bývalých klatovských hráčů. Diváci v ochozech viděli celkem devět gólů a divokou výhru Katovic 5:4.

Zdroj: Jan Škrle

Ve čtvrtém utkání Memoriálu Matěje Strejčka porazili svěřenci trenéra Hoffmanna divizního rivala z Rokycan 3:2. Zajímavostí je, že soupeře dodnes trénuje zkušený kormidelník Milan Dejmek, jenž v minulosti vedl i klatovské fotbalisty.

Zdroj: Jindřich Schovanec

13. června, krásné fotbalové počasí a utkání v Plzni na Doubravce. Ovšem pro Klatovy byl tento duel velmi neúspěšný. Prohrály 2:5. „Byli jsme všude druzí a podle toho také vypadal náš výkon,“ hodnotil utkání kapitán Milan Mészáros. Mimochodem, Klatovy v Plzni prohrávaly už 0:5, ale v závěru dvěma slepenými góly debakl alespoň kosmeticky zmírnily.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Další utkání prestižního turnaje klatovští fotbalisté zvládli přece jen o poznání lépe. Domácímu Petřínu vstřelili na jeho půdě tři góly, ale i přesto padli 3:4. „Petřín hraje výborný fotbal a opírá se o mladé kluky. Celkově asi o ten jeden gól vyhrál zaslouženě, ale i my jsme předvedli dobrý výkon, za který se nemusíme stydět,“ poznamenal Michal Hoffmann, trenér klatovských fotbalistů.

Zdroj: archiv SK Petřín Plzeň

Ovšem o den později Klatovy v rámci další přípravy porazily na domácím hřišti Holýšov 3:1. Pro áčko divizního klubu se jednalo o historicky první utkání na nově umělé trávě. „Oproti zápasu s Petřínem jsme trošku pozměnili sestavu a jsem rád, že kluci, kteří nastoupili, obstáli. Vyhráli jsme a utkání nám dalo přesně to, co jsme si od něj slibovali,“ říkal Hoffmann.

Zdroj: Jindřich Schovanec

V posledním utkání Memoriálu Matěje Strejčka přijel na Rozvoj starší dorost Viktorie Plzeň, který zde vyhrál 5:2. Souboj byl pikantní zejména pro klatovského Jindřicha Sojku mladšího, jenž na zeleném pažitu nastoupil proti bratrovi Alexandrovi.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Následovala čtrnáctidenní pauza a 15. července loňského roku klatovská parta fotbalistů odstartovala krátkou letní přípravu na nový soutěžní ročník 2020/2021. První přípravné klání pak o tři dny později Klatovanům vyšlo na jedničku. V Milevsku vyhráli 5:2.

Zdroj: Jindřich Schovanec

20. července loňského roku oslavil své 44. narozeniny trenér Klatov Michal Hoffmann. Klub mu na svých facebookových stránkách nezapomněl popřát mnoho úspěchů nejen ve fotbalovém životě.

Zdroj: David Koranda

O čtyři dny později sehrály Klatovy druhé přípravné utkání na nový divizní ročník. Ve Kdyni zvítězily 7:0, šest branek přitom vstřelil mladík Adam Aizner. „Šest gólů za jeden zápas? Doufám, že si to někdy zopakuji,“ řekl tenkrát šťastný střelec po zápase.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Další utkání, které měli klatovští fotbalisté odehrát, bylo bohužel na poslední chvíli zrušeno (proti Žichovicím). Následně však parta trenéra Hoffmanna doma přehrála německý Furth im Wald (3:0) a s přehledem vyhrála i v Lubech (9:0).

Zdroj: Jindřich Schovanec

5. srpna přijel do města pod Černou věží k další přípravě Nepomuk a domů odjížděl pořádně rozladěný. Klatovy svého soupeře i díky šesti trefám Michala Lukeše deklasovaly 10:1. „Šest gólů? V mužích to byla moje premiéra,“ culil se spokojený snajpr.

Zdroj: Jindřich Schovanec

V dalších dvou zápasech přípravy se urodily dvě nečekané remízy. Klatovy „plichtily“ 1:1 s Tlumačovem a 2:2 s plzeňským Rapidem. Dvě remízy během dvou dnů s účastníky nejvyššího přeboru Plzeňského kraje určitě mrzely a budily rozpaky. I když se jednalo jen o přípravu…

Zdroj: Jindřich Schovanec

Zpátky na vítěznou vlnu se klatovští borci naladili o týden později proti Bolešinám, které porazili vysoko 5:1. Branky? Kotáb, Mareš, Marek, Aizner a jeden si soupeř vstřelil nešťastně do vlastní sítě sám.

Patnáct měsíců klatovského fotbalu s koronavirem v zádech.Patnáct měsíců klatovského fotbalu s koronavirem v zádech.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Generálkou na ostrý start nové sezony s béčkem Českých Budějovic měl být souboj se záložním týmem Jiskry Domažlice. Ten byl ale nakonec zrušený. Start divizního ročníku 2020/2021 pak Klatovy výsledkově nezvládly. S Českými Budějovicemi prohrály 0:2. „Myslím si, že náš výkon nebyl špatný, i když jsme prohráli,“ hodnotil utkání Jiří Brabec, letní posila z Hrádku u Sušice.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

V rámci tohoto duelu se s klatovským klubem loučil dlouholetý správce Václav Kopřiva. Tehdy čtyřiasedmdesátiletý chlapík se po dlouhých letech rozhodl odejít do fotbalového důchodu. „Třicet let jsem tady funkcionařil, z toho deset let jsem dělal také správce hřiště. Dalo by se tedy říct, že Klatovy jsou mojí srdeční záležitostí, mám tady k tomu vztah,“ vyznal se Kopřiva.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ve druhém kole divizní skupiny A si Klatovy náležitě spravily chuť. Konkurenční Mýto doma porazily díky přesným trefám Františka Diviše a Martina Jandy z penalty 2:1. „Byl to dobrý kolektivní výkon,“ chválil své hráče trenér Michal Hoffmann.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Ve třetím kole svěřenci trenéra Michala Hoffmanna po bezbrankovém zápase uspěli na půdě Mariánských Lázních po penaltovém rozstřelu. „Vezeme si domů dva body ze hřiště soupeře, takže jsem spokojený. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon, a to je ve fotbale základ,“ měl jasno kouč Klatov.

Zdroj: Jindřich Schovanec

S prázdnou ze hřiště jeho družina neodcházela ani ze zápasu čtvrtého kola proti FC Rokycany. Po remíze 2:2 zápas opět rozhodovaly penalty. Tentokrát byl však šťastnější soupeř…

Zdroj: Jindřich Schovanec

19. září loňského roku klatovští „kopáči“ podruhé v sezoně nebodovali. Na hřišti Berouna prohráli 0:2. Nutno však říct, že velkou kaňkou byl výkon hlavního rozhodčího, jehož výroky a rozhodnutí byly poněkud zvláštní. Všechny ovšem ve prospěch domácích Lvů. „Rozumím, že se někdy připískává domácím, ale tohle byl vrchol. To nemělo s fotbalem nic společného. Od začátku zápasu bylo jasné, jak to dopadne," krčil rameny klatovský trenér Michal Hofmann.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

O týden později se ale Klatovy opět naladily na vítěznou vlnu. V domácím prostředí zdolaly silnou Soběslav 2:1. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Kluci zaslouží velkou pochvalu za týmový výkon, který podali. Podle mého názoru se jednalo o zasloužené vítězství,“ pochvaloval si trenér Klatov Michal Hoffmann, jehož tým nakonec nemusely mrzet ani promarněné příležitosti Michala Lukeše ve druhém dějství.

Zdroj: Jindřich Schovanec

Tři body pak parta okolo kapitána Mészárose potvrdila i o týden později na půdě Hořovicka, kde zvítězila 4:1. „Kluci zaslouží pochvalu, především za výkon v prvním poločase. Konečně jsme dali góly z šancí, ze kterých jsme je dát měli. Ve druhé půli už to z naší strany nebylo ono, ale vyhráli jsme," komentoval tříbodový zápas trenér Hoffmann.

Zdroj: Jindřich Schovanec

V osmém kole měly Klatovy doma vyzvat krajského rivala z Petřína. K tomuto souboji ale nakonec nedošlo. V týmu trenéra Hoffmanna se totiž objevila nákaza koronavirem a utkání bylo odloženo. Pak došlo k přerušení soutěží a od té doby se na restart amatérských soutěží stále čeká. Jak dlouho?

Zdroj: archiv SK Petřín Plzeň