Po dvou soubojích na hřištích soupeřů se fotbalisté divizních Klatov představili poprvé doma. V sobotu v krásném slunečném počasí přivítali svěřenci trenéra Michala Čadka nevyzpytatelné Hořovicko. Tedy tým, který je v letošním ročníku FORTUNA divize A ohrožen sestupem.

Že to ale nebude nic jednoduchého, naznačily hned úvodní minuty utkání. Klatovská obrana nepůsobila nejjistějším dojmem a otevírala nadšeně bojujícím hostům velká okénka. První velkou příležitost Hořovicka musel hasit brankář Jaroslav Rojík, který včas přečetl protiútok hostů a odklidil míč do bezpečí.

Ve 13. minutě byl však i klatovský fantom v bráně bezmocný. Mach si na hranici šestnáctky zasekl balon na svou silnější pravou nohu a nechytatelnou přízemní pumelicí spražil domácí tým i publikum poprvé – 0:1. Za další dvě minuty mohlo být pro klatovský výběr ještě hůř. Rojík ale zachoval klid, potvrdil kvality a nebezpečnou střelu hostů zlikvidoval.

Po půl hodině hry se dostali do velké šance také domácí. Po tvrdé ráně jednoho z klatovských hráčů se k dorážce dostal navrátilec Lukeš, avšak jeho rána se nevešla mezi tři hořovické tyče.

V prvním poločase to nebyly Klatovy, na které jsou jejich příznivci zvyklí. Hostující tým zlobil, zejména po rychlých brejcích. Ve 34. minutě pálil vedle Mach a za další tři minuty se opět vyznamenal Rojík, jenž se nenechal nachytat chytrým lobem hostů.

Tři minuty po přestávce byl v hlavní roli opět klatovský strážce svatyně. Fantastickým zákrokem proti pokusu jednoho z hořovických snajprů udržel naděje svého týmu na bodový zisk.

V 60. minutě mohlo být vyrovnáno. Gólman hostů přízemní „petardu“ jednoho z klatovských záložníků jen vyrazil před sebe, přesně do míst, kde číhal Mészáros. Zkušený klatovský středopolař ale trestuhodně přestřelil branku. Velká škoda.

Klatovský tým zvýšil tempo hry, na hřišti se začalo i mnohem více jiskřit. Další velkou šanci si domácí připsali osmnáct minut před koncem. Po centru agilního Lukeše hlavičkoval kapitán Janda vedle. Západočechům nebylo přáno vstřelit branku. Několik závarů a rohových kopů hosté se štěstím ubránili. A to i ve chvíli, kdy do pokutového území běžel svým spoluhráčům pomoci nejlepší muž na hřišti – Rojík. Hořovicko výsledek 1:0 ubránilo a ze západu Čech si překvapivě odvezlo tři body.

„Soupeř využil hned první příležitost a my mu poté otevírali okénka. Jedna branka nakonec rozhodla. Nedá se nic dělat, jedeme dál. V předchozích dvou duelech jsme vyhráli, teď se nám to nepovedlo. Dalo by se říci, že se cítím úplně stejně jako trenér Admiry Praha v minulém kole. I kdyby se hrálo do večera, branku nedáme,“ litoval trenér klatovských fotbalistů Michal Čadek.

Klatovy – Hořovicko 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 13. Mach. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: 0:3. Diváci: 200.

Sestava Klatov: Rojík – Jůda, Žáček, Tříska (81. Marek), Krásný (75. Bálek), Pavlovič (58. Kotrba), Janda, Mészáros (63. Pavlík), Diviš, Dolanský (74. Sojka), Lukeš. Trenér: Michal Čadek.