Po minulé výhře nad silnou Soběslaví jste byli celkem v psychické pohodě. S jakým cílem jste šli do sobotního zápasu v Hořovicích?
Určitě jsme chtěli potvrdit domácí výhru a přivézt z Hořovic nějaký bod. To, že jsme nakonec přivezli tři body, je naprosto skvělé.

V Hořovicích jste podali výborný výkon, především v první půli, ve které jste soupeři nasázeli čtyři góly. Co podle vás duel rozhodlo?
Naše dvě slepené branky okolo třicáté minuty. Tam se podle mě asi lámal chleba.

Zatímco v minulém utkání proti Soběslavi (2:1) jste šance pálil, tentokrát jste se trefil hned dvakrát. Můžete nám popsat obě branky?
Hrát zápas se Soběslaví dalších 90 minut, tak bych gól stejně nedal. Nebyl mi souzený (úsměv). Tentokrát mi to už ale vyšlo. První gól padl po „prostrkávačce“ za obranu od Tondy Prančla. S míčem jsem se obtočil kolem obránce, který na mě dotíral. Naštěstí jsem to trefil na přední tyč pod břevno.

A druhá trefa?
Po brejkové situaci jsem zůstal sám na zadní tyči. Krejča (Zdeněk Krejčiřík – pozn. autora) zachoval klid, zvedl hlavu a krásně mě našel. Mně už zbývalo jen trefit míč a bránu, což se povedlo.

Poločasové vedení 4:0 bylo jistě krásné, ale fotbal se hraje devadesát minut. Co jste si říkali o přestávce?
Říkali jsme si, že domácí nás budou chtít v úvodu druhé půle nalomit prvním gólem a budou se utkání snažit zdramatizovat. Škoda, že jsme my nepřidali pátý gól, nějaké šance jsme měli.

Zápas v Hořovicích byl posledním zápasem s diváky. Další souboje už budou následovat bez nich. Jaký názor na to máte vy?
Žijeme prostě ve smutné době. Nedá se nic dělat než to čtrnáct dní vydržet a doufat, že se nevymyslí nějaké další nesmyslné opatření. Ale myslím si, že na některé zápasy si stejně lidé cestou najdou…

V neúplné tabulce divize A jste se díky výhře posunuli na šesté místo. Je to po pěti kolech pro vás nad očekávání dobrý výsledek?
Asi trošku ano. Je však potřeba dál pracovat s pokorou. Před námi je totiž spousta zápasů. Je ovšem pravda, že pro naše mladé hráče je aktuální umístění povzbuzením a důkazem toho, že máme na to hrát dobrý fotbal.