O branky třetího týmu loňské sezony se postarali Antonín Presl (z penalty), Adam Vacek, František Holík a Martin Janda. Utkání poznamenalo zranění hostujícího Adama Petáka, který si zřejmě vyhodil koleno a musela pro něj přijet sanitka. Hlavní rozhodčí utkání Josef Brom byl tak nucen kvůli této prodlevě nastavit dlouhých třiatřicet minut.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali v sobotním utkání 12. kola Komárov vysoko 4:0.Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali v sobotním utkání 12. kola Komárov vysoko 4:0.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Před zápasem jsme si řekli, že musíme makat na 110 procent, a to se odrazilo i na našem výkonu. Dřeli jsme jeden za druhého a šli naplno do každého souboje. Po poločasovém vedení 1:0 jsme krátce po výměně stran přidali další branku, čímž jsme se uklidnili, ale definitivní pojistka přišla až po třetím gólu. Poté už jsme věděli, ze o tři body nemůžeme přijít,“ hodnotil utkání klatovský fotbalista Adam Vacek, jenž vstřelil ve 49. minutě druhý gól týmu.

Klatovy se díky vítězství posunuly tři kola před koncem podzimu na jedenáctou příčku. Na první sestupovou pozici mají náskok dvou bodů, ale třeba na pátý flek Aritmy ztrácí jen čtyři body. Až tak je vyrovnaná letošní divize. Příště svěřence trenéra Michala Hoffmanna čeká náročné utkání na hřišti Lomu, pak Klatovy hostí poslední Horní Břízu a podzim uzavřou v Praze na Aritmě.

SK Klatovy 1898 - FK Komárov 4:0

Poločas: 1:0. Branky: 34. Presl z pokutového kopu, 49. Vacek, 81. Holík, 90+32. Janda. Rozhodčí: Brom – Eibl, Izugrafov. ŽK: 3:2 (51. Janda, 56. Mészáros, 67. Krejčiřík – 51. Lukavský, 68. Klimeš). Diváci: 150. Sestava SK Klatovy 1898: Valeš – Ferko, Šoul, Presl (64. Prančl), Janda, Mészáros, Krejčiřík, Vacek (78. Suchý), Holík (90+28. Mareš), Málek (90+28. Marek), Lukeš. Trenér: Michal Hoffmann. Sestava FK Komárov: Altman – Klimeš, Kaufman, Ženíšek, Hlavatý, Pužík, Šíma (75. Peták, 90+24. Baštař), Vokáč, Mojdl, Lukavský, Vajs (46. Lang). Trenér: Miroslav Nesnídal.