Parta okolo trenéra Michala Hoffmanna se zúčastnila krátkého soustředění v nedaleké Plánici, které si okořenila hned třemi duely.

A všechny nakonec vyhrála, takže není divu, že v Klatovech panuje spokojenost. „Soustředění musím pochválit. Trénovali jsme na trávě v Plánici, kde bylo bezvadně připravené hřiště. Přálo nám také počasí, takže naprostá paráda,“ liboval si trenér Michal Hoffmann.

V prvním přípravném utkání jeho družina porazila Svatobor Hrádek 4:0. „První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém dějství jsme už dominovali,“ uvedl. „Poté jsme hráli pohárové utkání s Mochtínem, ve kterém si zahráli někteří kluci z áčka i pár dorostenců, pro které to byla šance nakouknout do dospělého fotbalu. Hráči dokázali otočit nepříznivý výsledek z 0:2 na 4:3, takže naprostá spokojenost,“ pochvaloval si Hoffmann.

Ve třetím přípravném zápase Klatovy deklasovaly Sušici vysoko 13:1. „Dominovali jsme od první do poslední minuty. Jsem rád, jak k tomu kluci přistoupili, a že v zátěži, kterou na soustředění měli, utkání takhle dobře zvládli,“ doplnil trenér SK Klatovy 1898.

Další přípravný duel čeká jeho tým v sobotu od 14.00 hodin ve Stříbře. „Baník nás určitě prověří. Je to přece jen druhý tým krajského přeboru, takže má velkou kvalitu. I když nám ještě do začátku jara zbývají tři týdny, už bychom chtěli pomalu, ale jistě skládat ideální sestavu na první mistrovské utkání, které nás čeká v Českých Budějovicích,“ uzavřel Hoffmann.

SK Klatovy 1898 – Svatobor Hrádek 4:0 (1:0, branky: Marek 2, Diviš, Brudna)

SK Klatovy 1898 B – Sokol Mochtín 4:3 (1:2, branky: Kotrba, Partyngl, Dolanský, Kotáb – Spasov 2, Kapusta)

SK Klatovy 1898 – Sušice 13:1 (6:0, branky: Diviš 5, Krásný 2, Šmejkal 2, Marek, Krejčiřík, Petrželka, Janda – Kramár).