Před jarní částí si tak vydatně vylepšili pozici do nadcházejících záchranářských soubojů. U nich však už nebude dosavadní trenér Jaroslav Pták.

„Poslední dobou jsem cítil, jak mi tréninková a zápasová pravidelnost bere radost a energii, kterou k tomu potřebujete. Tahle práce není jen o samotných trénincích a zápasech, a už mne to prostě vyčerpávalo. Byl jsem u týmu skoro pět let, postupovali jsme každý rok do vyšší soutěže, až do divize. Úžasná jízda, ale nastal čas to předat někomu jinému,“ vysvětlil svůj krok zkušený lodivod.

Dohrávka 14. kola FORTUNA divize A: SK Petřín Plzeň (červení) - FK Tachov 3:0 (2:0).
Petřín v dohrávce zdolal hladce Tachov a přezimuje druhý

Ten předává svému nástupci, který ještě není známý, tým na patnácté příčce. „Od začátku soutěže jsme drtivou většinu zápasů hráli se soupeři vyrovnané partie. Obrovský problém však byl, že jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance. To nás strašně trápilo a sráželo,“ přiznal Pták, jehož mužstvo se ale nakonec gólově chytilo.

„Stále jsme věřili, že máme na to, abychom zápasy vyhrávali. Ke konci podzimu jsme se střelecky probudili, začali jsme bodovat a nyní jsme již na kontakt ostatních týmů. To dává šanci hrát o udržení v divizi, a já věřím, že se to povede,“ říká skálopevně loučící se Jaroslav Pták.


Načítám tabulku ...
SKUP Olomouc (v bílém) - Interobal Plzeň 3:15, 17. listopadu 2023.
Interobal deklasoval Olomouc patnácti góly. Řádil uzdravený Brazilec Kaká