„Podzim? Hodnotí se mi to těžko vzhledem k počtu bodů a umístění, na kterém jsme. Na venkovních zápasech se nám vůbec nedařilo, na domácím hřišti jsme naopak ztratili zbytečně nějakých sedm bodů. To ve výsledku pak může rozhodnout,“ uvědomuje si klatovský kouč, jenž ale rozhodně nehází flintu do žita. „Teď bude hlavně záležet, jak na to dokážeme v zimě zareagovat, abychom změnili stav, který tady momentálně je,“ hlásí devětadvacetiletý kouč.

O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy.
FOTO: Červení vyhráli na penalty, pro děti v nemocnici se vybralo přes 35 tisíc

Klatovy odstartují zimní galeje v pondělí 8. ledna. Kromě desítek tréninkových jednotek a stovek naběhaných kilometrů mají v plánu i několik přípravných utkání. „Budeme hrát se Lhotou, Holýšovem, Radnicemi či Kolovčí. Jsou to tedy převážně týmy z nižších soutěží," prozradil talentovaný kouč Matěj Spěváček.

Ale i v tomto případě existuje výjimka, která potvrzuje pravidlo. Už v sobotu 13. ledna klatovští fotbalisté změří síly se třetiligovým Robstavem, a to od 11 hodin na trávě s umělých povrchem v nedalekých Přešticích. „To bude bezpochyby nejtěžší soupeř, se kterým se v přípravě utkáme," tuší.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na snímku hráči v červených dresech) neprožili ideální podzimní část sezony.Trenér Matěj Spěváček.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Co se týče zimní přípravy jako takové, bude hodně herní. „Kluci dostali v prosinci individuální plány - běhy, které si odběhali. I díky tomu toho běhání nebude tolik, jako bývá zvykem. Víme, co nás trápí a chceme naplno využít umělku, kterou v Klatovech máme. Hodně tréninků bude herních, ale dost intenzivních," přiblížil Matěj Spěváček, který poodkryl i změny v kádru. 

Do Rokycan se vrací Kuba Janota, do Domažlic zase Filip Velfl. Odchází i Lukáš Prokop, který přípravu začne ve třetiligovém Robstavu," řekl lodivod. Do týmu naopak přichází zkušený jednatřicetiletý fotbalista Tadeáš Přibáň, který měl od fotbalu menší pauzu, předtím však hrál ČFL (třetí liga) za FK Robstav.

Fotbalista FK ROBSTAV Přeštice Tadeáš Přibáň.Fotbalista Tadeáš Přibáň (ve žlutém dresu).Zdroj: David Koranda

„Od Tadeáše si hodně slibujeme. Je to silový a důrazný hráč. Věříme, že nám na jaře hodně pomůže," přeje si Spěváček. „Jinak další změny budeme řešit až v průběhu zimní přípravy. V dnešní době je to dost složité někoho sehnat, ale nějaká jednání určitě budou probíhat," doplnil mladý kouč SK Klatovy 1898.


Načítám tabulku ...
Zimní příprava 2024: FC Viktoria Plzeň B - SK Rapid Plzeň (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 4:1 (0:1).
Parlásek po Rapidu: Utkání splnilo účel, leden bude fyzicky náročnější