Ta je ve vyrovnané tabulce šestá, má o šest bodů více než Klatovy, ale také o jeden odehraný zápas navíc (Klatovy čeká 10. května dohrávka s Hořovicemi). V hlavní západočeské metropoli půjde nejen o pikantní krajské derby, ale také o souboj dvou týmů, které před týdnem zvítězily.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) oplatili Katovicím (modří) podzimní porážku, v sobotní odvetě svého soka přejeli 7:3
Takhle se bojuje o záchranu! Klatovští fotbalisté nastříleli Katovicím sedm gólů

O Klatovech už byla řeč, to Plzeňané přivezli cenné tři body z půdy Aritmy Praha, kde sice po dvaceti minutách prohrávali už 0:2, ale ještě do poločasu skóre otočili a výsledek 3:2 uhájili až do konce.

„Bylo poznat, že se herně trápíme, lacino ztrácíme balony. Prohrávali jsme po dvou střelách zpoza vápna. Následně ale kluci ukázali velkou morální sílu, kdy jsme se zvedli a během deseti minut jsme otočili skóre. Hodně těžký zápas, z něhož jsme ale vytěžili enormně cenné vítězství. Přestože nám v posledních zápasech chybí lehkost, body získáváme, což je nejdůležitější," uvědomuje si trenér SK SENCO Doubravka Josef Michálek.

Fotbalisté divizního SK SENCO Doubravka (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili domácí Aritmu Praha 3:2, i když brzy prohrávali o dvě branky.
OHLASY Z DIVIZE: Doubravka veze po obratu tři body, Petřín sestřelil Tochovice

Na body si teď ovšem brousí zuby i Klatovy posilněné o vysokou výhru doma nad Katovicemi. „Já soupeře moc nesleduji. Ani nevím, kdo za ně hraje, ale věřím, že když budeme bojovat jako proti Katovicím, tak urveme ještě dost bodů, zachráníme se a skončíme v tabulce na nějakém slušném místě,“ věří Antonín Presl, který kanonádu proti Katovicím režíroval čtyřmi zásahy.

Podzimní vzájemné utkání skončilo ve městě pod Černou věží remízovým výsledkem 2:2. V posledních třech zápasech v Plzni se ale vždy radovala domácí Doubravka (4:2, 5:2, 1:0). Klatovští fotbalisté na SENCU uspěli naposledy v květnu roku 2018, kdy vyhráli díky skvělé první půli 3:1.

Fanoušci si pro Luboše Běla připravili překvapení.