„Moc si cením výsledku i předvedené hry, všichni hráči odehráli výborné utkání. Přesto si neodpustím zvednout varovný prst, protože o body hrajeme už v sobotu a my musíme v Klatovech podat stejně poctivý výkon jako teď v poháru proti Varům,“ upozornil pětačtyřicetiletý trenér viktoriánů Aleš Zach a poukázal, která ze soutěží je pro něj prioritou. A tou je divize.

Klatovští fotbalisté na úvod sezony remizovali s Katovicemi 2:2, ale v týdnu prohráli s druholigovým Táborskem 1:6, a na rozdíl od Viktorie pro ně cesta do pohárové Evropy skončila už v prvním kole. Proti Mariánským Lázním (hraje se od 17 hodin) ale budou chtít uspět. „My zejména nechceme ustupovat ze systému ani cesty, kterou jsme nastolili. Mariánky jsou velmi silné, ve středu porazily Vary, uvidíme, v jaké náladě k nám přijedou,“ přemýšlí klatovský trenér Matěj Spěváček. „Nečeká nic lehkého, ale my budeme chtít využít domácího prostředí a vyhrát,“ burcuje mladý kouč svoje svěřence.

Sobotní zápas, který na klatovském stadionu Rozvoj začíná v 17 hodin, řídí jako hlavní rozhodčí Michal Pánský, na čarách mu budou asistovat Tomáš Vychodil s Petrem Kotalíkem. Delegátem Fotbalové asociace ČR je Václav Havránek.