„Myslím si, že jsme sehráli dobré utkání a nakonec zaslouženě zvítězili. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a až na jednu situaci jsme soupeře do ničeho nepustili. Jen je škoda, že jsme ze šancí, které jsme měli, vytěžili pouze jeden gól,“ říkal Deníku trenér Viktorie Josef Parlásek.

close Záloha fotbalové Viktorie Plzeň (na archivním snímku hráči v červenomodrých dresech) porazila v generálce na třetiligové jaro SK Zápy 1:0. info Zdroj: FCVP zoom_in Trenér Josef Parlásek.

Po změně stran se hra vyrovnala, ale skóre se už nezměnilo. „Hosté tam měli náznaky, většinou po našich chybách, jako jsou ztráta balonu ve středu hřiště, nebo zbytečný rohový kop. I tak jsme si ještě dokázali vytvořit nějaké šance, ale ani jednu z nich už jsme neproměnili,“ doplnil k zápasu trenér mladých viktoriánů, za které v generálce nastoupili i tři hráči z áčka – již zmiňovaný střelec Roman Potočný, ale také brankář Marián Tvrdoň a brazilský stoper Eduardo Santos, jehož Viktoria získala do svých řad teprve nedávno z Karviné na půlroční hostování bez opce.

Rezervu Viktorie nyní čeká poslední týden přípravy a už v neděli od 10.30 hodin hostí v prvním jarním kole SK Rakovník, který je sice v tabulce předposlední, ale podzimní vzájemné měření sil skončilo ve Středočeském kraji fádní bezbrankovou remízou. „Do utkání půjde s pokorou, ale rozhodně ho chceme vyhrát. Tak, jako každý zápas toužíme po třech bodech,“ hlásí odhodlaně trenér Parlásek a dodává: „Věřím, že jsme dobře připravení.“