„Neodehráli jsme špatné utkání, ale srazila nás nekoncentrovanost v situacích, na které jsme upozorňovali a celý týden se ně připravovali,“ stýskal si po sobotním utkání zkušený kouč fotbalového Robstavu Stanislav Purkart.

Fotbalisty Domažlic nasměroval za hladkou výhrou nad béčkem klokanů prvním gólem František Dvořák.
Domažlice si s chutí zastřílely, béčko Bohemians si odvezlo čtyřku

Kdo přišel na stadion pozdě, litoval. Během osmnácti minut padly hned čtyři góly. V dresu Robstavu se dvakrát prosadil vyhlášený kanonýr Ondřej Štursa, který vyrovnával na 1:1 a 2:2. „Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře, po standardní situaci jsme inkasovali. Pak jsme využili chybu soupeře a za chvíli se všechno znovu opakovalo,“ ilustroval trenér Purkart divoký úvod střetnutí.

FORTUNA ČFL, skupina A (24. kolo): FK Loko Vltavín (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - FK ROBSTAV Přeštice (tmavé dresy) 3:2.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Pak přišel dlouhý gólový útlum, který ukončil v poslední minutě domácí David Matějka, jenž třetím gól rozradostnil příznivce Vltavínu. To už Robstav hrál bez vyloučeného legionáře Itopa Musy, jenž v 88. minutě obdržel červenou kartu za zmaření zjevné brankové příležitosti dva metry před pokutovým územím.

„Udělal (Musa) chybu, kterou pak hasil faulem. Standardní situaci jsme sice přežili, ale pak jsme asi oslavovali a z rohu dostali rozhodující branku,“ pokrčil 54letý Stanislav Purkart rameny s tím, že chyby, které jeho tým stály zápas (a alespoň bod) si musí s hráči v pondělí rozebrat. Robstav se ovšem musí dát také rychle dohromady, protože už v sobotu ho čeká zápas proti Povltavské FA.

FK Loko Vltavín - FK Robstav 3:2

Poločas: 2:2. Branky: 7. Fall, 17. Tichý, 90. Matějka – 12. a 18. Štursa. Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Talpáš. ŽK: Petr (Robstav). ČK: 88. Musa (Robstav). Diváci: 238. Sestava Robstavu: Hrabačka – Heger, Tvaroh, Kraml, Štursa (72. Tolno), Petr, Řezáč, Zeman, Musa, Sow (82. Popovič), Šulc. Trenér: Stanislav Purkart.

Načítám výsledky ...

FORTUNA divize A, 24. kolo: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK Příbram B 1:0.