Hostouň se v Plzni ujala vedení v 18. minutě zásluhou Nerudy a ve 35. minutě navýšil náskok Vlasák. Jenomže v nastaveném času první půle snížil Vrba a zahájil obrat, který Západočeši dokonali v úvodu druhého dějství. V 50. a 55. minutě totiž pálil přesně Kronus a po hodině hry zvýšil skóre už na 4:2 aktivně hrající Sojka. Viktoriáni pak už výsledek uhájili a připsali si sedmé vítězství v řadě, čímž si pojistili pozici lídra v České fotbalové lize.

10. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FC Viktoria Plzeň B - Sokol Hostouň 4:2 (1:2).10. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FC Viktoria Plzeň B - Sokol Hostouň 4:2 (1:2).Zdroj: FCVP/Martin Michalec

„Začátek byl z naší strany nepovedený, byli jsme všude druzí, soupeř byl agresivnější, měl lepší nabídku, lepší pohyb,“ připustil po zápase pro klubový web trenér fotbalistů Plzně Josef Parlásek. „Ale důležitý pak byl náš gól do šatny, který nám dal šanci s utkáním ještě něco udělat. Pořád máme hodně mladý mančaft, který se neustále učí nové věci a je pro nás hrozně cenné, že dokážeme zápas takhle otočit,“ doplnil kouč viktoriánů.

FC Viktoria Plzeň B - Sokol Hostouň 4:2

Poločas: 1:2. Branky: 50. a 55. Kronus, 45. Vrba, 59. Sojka – 18. Neruda, 35. Vlasák. Rozhodčí: Lerch – Severýn, Vojáček. ŽK: 1:2 (90. Kronus – 26. Charvát, 34. Habovda). Diváci: 195. FC Viktoria Plzeň B: Mrózek – Oravec, Fišer, Čihák (83. Keltyčka), Vacek – Falout (46. Sojka), Pešek, Gaszczyk (83. Dabani) – Kronus, Vrba, Pospíšil (61. Planeta). Trenér: Josef Parlásek. Sokol Hostouň: Pančev – Zahranychnyy, Kosík, Krunert, Charvát (72. Contreras), Habovda (65. Novák), Januška, Vlasák (65. Miker), Štětka, Hucek (72. Hucek), Neruda (80. Shkyria). Trenér: Dominik Rodinger.

Fotbalisté FC Viktoria Plzeň B (na archivním snímku fotbalisté v červenomodrých dresech) vyhráli v Českých Budějovicích s béčkem SK Dynamo 3:0 a vyšvihli se na první místo ČFL.