Jeho družina přitom se Slavií brzy prohrávala. Po dlouhém autu přeskočil vyběhnuvšího plzeňského brankáře Viktora Baiera Elmedin Rama a poslal Slavii do malého trháku. Inkasovaná branka však Viktorii nezlomila, naopak. Byli to Západočeši, kteří po úvodním zásahu převzali otěže zápasu do svých rukou a odměnou jim byla ve 40. minutě vyrovnávací branka, kterou obstaral Idjessi Mesoko, jenž hlavičkou překonal hostující gólmana po parádním centru Demla.

Exligista Martin Zeman (ve žlutém na zemi) poslal fotbalisty Robstavu pět minut před půlí do vedení, ale Hostouň ve druhém poločase vyrovnala.
Fotbalisté Robstavu neudrželi vedení, s favoritem brali doma jen bod

Mladý fotbalista Ondřej Deml, jenž rozhodl předchozí zápas v Domažlicích, byl při chuti a ještě do konce první půle mohl skóre otočit. Jeho výživný projektil z velké dálky ovšem brankář Sirotník zlikvidoval. Co se nepovedlo Demlovi, to se chvíli po změně stran podařilo Šimonu Planetovi, který svou pěknou trefou v třiapadesáté minutě převážil misky vah na stranu domácí Viktorie. Ten prakticky slízl smetanu za předchozí driblinkové představení Jamese Bella, který následně poslal přesný centr z pravé strany do pokutového území.

Třetí gól Plzně mohl po hodině hry přidat Martin Doubek, ale jeho střelu z větší vzdálenosti vytáhl jinak skvěle chytající gólman soupeře z hlavního města. A jelikož neuspěl ani Adam Vrba, výsledek 2:1 zůstal až do konce. Slávistům ke srovnání nepomohlo ani vyloučení legionáře Ejedegby v nastaveném čase.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) vyhráli v neděli dopoledne na hřišti rezervního týmu Jiskry Domažlice 2:1.
OHLASY Z DIVIZE: Petřín zdolal Viktorii, Doubravka prohrála v Jindřichově Hradci

„Myslím si, že k vidění byl nadstandardní fotbal, o což se zasloužily oba týmy. Jsme strašně rádi, že jsme tento zápas zvládli a získali na domácím hřišti tři body,“ radoval se po mači trenér mladého týmu Viktorie Plzeň Josef Parlásek.

„A co nakonec rozhodlo v náš prospěch? Asi velká aktivita, kterou jsme se prezentovali,“ prohlásil. Myslel tím nejen celoplošný presink a napadání soupeřovy rozehrávky, ale také pohyb bez míč i sbírání odražených míčů.

FC Viktoria Plzeň B - SK Slavia Praha B 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 40. Metsoko, 53. Planeta – 14. Rama. Rozhodčí: Panský – Toucha, Matyš. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (90+4. Ejedegba). Diváci: 150. Hřiště: Luční, Plzeň (FCVP). Sestava Viktorie Plzeň B: Baier – Fišer, Ejedegba, Deml (79. Alili), Doubek, Planeta (65. Nováček), Vacek, Novák, Metsoko (46. Vrba), Bello (79. Krůta), Lörincz (87. Vach). Trenér mužstva: Josef Parlásek.

Načítám výsledky ...

Krajský přebor, 21. kolo: SK Rapid Plzeň (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - TJ Sokol Lhota 0:3 (0:3).
OHLASY Z PŘEBORU: Nepomuk nečekaně obral lídra, Lhota loupila na Rapidu