Mladší žáci, starší žáci i dorostenci odehrají v Göteborgu řadu zajímavých zápasů, v nichž zabojují o co nejlepší výsledek. „Mám velkou radost, že se na Gothii (Gothia Innebandy Cup) jako klub po několika letech vracíme, a že o to byl mezi našimi hráči velký zájem. Díky tomu můžeme jet sbírat velmi cenné zkušenosti do kolébky florbalu. Pro mlže to bude vůbec první mezinárodní turnaj, takže věřím, že si domů všichni přivezou nezapomenutelný zážitek. Na turnaji se budeme chtít prezentovat aktivní a hlavně týmovou hrou. Jsem moc zvědavý na to, jak proti nám budou hrát týmy z jiných zemí," řekl před odjezdem do Skandinávie trenér mladších žáků Jiří Winter.

S malinko odlišnými cíly na turnaj odjeli starší žáci. „V lize se nám zatím nedaří podle očekávání, na to se ale ve Švédsku vůbec hrát nebude. S klukama jsme před Vánoci začali řešit hlavně aktivní hru na útočné polovině a vidíme zde rychlý pokrok. Na turnaji budeme mít dostatek prostoru se na to pořádně zaměřit, ukázat si něco na videu a očekávám, že se v tom značně posuneme," prohlásil Michael Brabec, trenér plzeňských starších žáků.

close Mladší žáci FbC Plzeň. info Zdroj: FbC Plzeň zoom_in Mladší žáci FbC Plzeň (bílé dresy).

A co očekávají od prestižního turnaje dorostenci, kteří v základní skupině čeká i souboj s Bratislavou? „Do Švédska jedeme s velkým očekáváním, především se těšíme na to, že si zahrajeme po delší době zase s týmy, které jsou pro nás neznámé a nakoukneme mimo naší soutěžní bublinu. Na turnaji budeme chtít hrát kvalitně na míčku a tvořit si dostatek šancí. Pro kluky bude turnaj velká zkušenost a další společný zážitek," uvedl trenér Ondřej Horažďovský.

Zápasy FbC Plzeň v základní skupině

Mladší žáci - čtvrtek 11.20: FbC Plzeň - IBK Lund 3 (Švédsko), 17.20: FbC Plzeň - Tranemo IBK (Švédsko), pátek 11.00: FbC Plzeň - FbC Hradec Králové (Česká republika), 15.20: FbC Plzeň - FBC Lerum (Švédsko), 20.00: FbC Plzeň - FBC Partille (Švédsko). Starší žáci - pátek 15.20: FbC Plzeň - Onsala IBK (Švédsko), 19.00: FbC Plzeň - Jönköping IK röd (Švédsko), pátek 11.40: FbC Plzeň - Lindome IBK (Švédsko), 21.20: FbC Plzeň - FbC Česká Lípa (Česká republika). Dorostenci - čtvrtek 12.00: FbC Plzeň - Sandareds IBS (Švédsko), 20.40: FbC Plzeň - Höllviken IBF (Švédsko), pátek 8.40: FbC Plzeň - Snipers Bratislava (Slovensko), 13.00: FbC Plzeň - CL98IC (Švédsko).