Starší žáci se po postupu ze třetího výkonnostního koše v regionální Lize starších žáků představili v plzeňské hale Slavia VŠ Plzeň, kde změřili síly s Florbalem Aš, Sokolovem, Horšovským Týnem a domácí rezervou. A stejně jako předtím na domácí půdě, tak i v Plzni si vedli skvěle. Otavské Vydry totiž vyhrály všechny čtyři zápasy s celkovým skóre 26:9 a slaví další postup.

„Do Plzně jsme jeli s cílem navázat na minulé vystoupení a opět naši hru posouvat v detailech. Přeci jen, pětkový florbal hrajeme teprve od července,“ poznamenal trenér šumavského výběru Jan Hořký. „Což se povedlo na jedničku a kluci opět prodali svůj přístup k tréninkům a všechny čtyři zápasy před našimi skvělými fanoušky ovládli. Takže si příště zahrajeme druhý koš, což je naprosto neuvěřitelné. Klukům moc děkuji a jedeme dál,“ doplnil spokojený kouč.

Výsledky starších žáků Fbc Otavské Vydry na turnaji v Plzni: FbC Otavské Vydry - Florbal Aš 5:4, FbC Otavské Vydry - Sokolov 4:2, FbC Otavské Vydry - Go-Go Horšovský Týn 10:2, FbC Otavské Vydry - FBŠ Slavia Plzeň B 7:1.

Kromě starších žáků o víkendu bojovali s florbalkou v ruce také začínající elévové a elévky. Kluci sehráli svoje zápasy v tělocvičně plzeňské 25. Základní školy, elévky se představily v hale Centra míčových sportů Klatovy. Oba výběry sbíraly především nové zkušenosti, hltaly zážitky a bavily se.

close O uplynulém víkendu šly do akce hned tři florbalové týmy FbC Otavské Vydry. Ve svých soutěžích bojovali starší žáci, elévové i elévky. info Zdroj: FbC Otavské Vydry zoom_in O uplynulém víkendu šly do akce hned tři florbalové týmy FbC Otavské Vydry. Ve svých soutěžích bojovali starší žáci, elévové i elévky.

„Na to, že jsme do Plzně jeli s nováčky a Honzíkem z přípravky, tak všichni podali super výkony. Kluci bojovali a měli i smůlu. Často si vytvořili šance, jen v koncovce hledali špatná řešení. V každém zápase však nechali na hřišti všechno a posouvali se ve hře směrem dopředu. Za přístup jim patří velký dík a pochvala,“ okomentoval počínání elévů jejich trenér Josef Mrzena.

„Cílem turnaje bylo užít si společně florbalový den a ukázat další progres ve hře, a to se povedlo na jedničku. Holky bojovaly, nebály se hry jeden na jednoho a lépe si plnily pokyny. Samy tak mohly vidět a docenit výsledek společné cesty a jejich práce na trénincích. Děkujeme holkám i našim skvělým fanouškům za pozitivní den,“ shodli se vydří trenéři Jan Hořký s Denisou Guziovou.