„V systému hry 5+1 (pět hráčů do pole a jeden brankář - pozn. autora) se naše hráčky seznamovaly se vším, co se k tomu váže. Mimo tvorby týmu a vzájemné spolupráce byla hlavním cílem sezony orientace na hřišti na daných postech, práce na větším prostoru a souhra jako taková,“ uvedl v posezonním hodnocení trenér mladých klatovských florbalistek Radek Mašát.

Tomáš Holý.
Holý: Motokrosové závody jsou správnou cestou, jak pro enduro získat rychlost

Výsledky Klatov v soutěži byly kolísavé, což podle slov kouče souvisí s věkem a (ne)schopností udržet koncentraci po celou dobu zápasů. „Ale dařilo se především plnění individuálních úkolů ve hře,“ těšilo Mašáta. „Více bych si ovšem představoval v souhře, a to zejména v útočné fázi,“ konstatoval trenér florbalistek s tím, že tento nedostatek začíná vždy už od tréninku.

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy.Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy.Zdroj: Klatovy

„V tomto ohledu si musí každá z děvčat sama položit otázku, kam směřuje a zda udělala pro svůj florbalový rozvoj letos dost. Některá děvčata do klubu nově příchozí ukázala, že když tě hra baví, dokážeš se o veliký kus posunout vpřed, jiná zkušená hledala někdy důvody, proč to nejde,“ mrzelo ho.

Jaroslav Kalný.
Jsem spokojený, hlásil mladíček Kalný po návratu z mistrovství Evropy v enduru

„Dost často nás trápila zranění a nemoci, ale všechny turnaje jsme odehráli. Konečné umístění uprostřed tabulky odpovídá celkovému součtu všech výše vyjmenovaných okolností,“ doplnil kouč, který si do následujícího ročníku přeje rozšíření hráčské základny nejen o jména na papíře, nýbrž o hráčky, které budou pravidelně trénovat a současně hrát turnaje, obětují svůj čas a úsilí florbalu.

„Rodičům děkuji za zázemí, které dětem poskytovali v průběhu sezony. Také děkuji těm, kteří se angažovali například v dopravě hráček nebo v pečení dobrot do naší kabiny. Jmenovitě děkuji za celoroční pomoc v tréninku panu Petru Šimkovi a panu Jiřímu Melicharovi za fandění s bubnem a paličkou v ruce. Konečně také moc děkuji holkám za práci v sezoně, za jejich posun v herní rovině a snad i v rovině týmové spolupráce,“ dodal trenér Radek Mašát.

DIAMOND DANCE Klatovy - Mistrovství Čech & semifinále MiA Festivalu.
FOTO: Tanečnice z Klatov zářily na mistrovství Čech i semifinále MiA Festivalu