Na jihu Čech klatovským florbalistům v sobotu odpoledne fungovala nejen obrana, ale skvělý výkon předváděl i mladý gólman Filip Beran, jenž poprvé kapituloval až ve 44. minutě. Západočeši byli v ofenzivě velmi produktivní, dařilo se jim ubránit i přesilovky soupeře. Po matném začátku soutěže, kdy Klatovští padli šestkrát za sebou, obrat o několik stovek stupňů.

„Po psychické stránce to byl těžký zápas a já musím poděkovat klukům, že to zvládli. Po horší druhé třetině, kde jsme se chvíli hledali a přistoupili na soupeřovu hru, jsme ve třetí části přidali pár gólů a zápas drželi neustále pod kontrolou. Tomu přispěl i fantastický výkon našeho brankáře Beryho (Filip Beran - pozn. autora)," uvedl po zápase zaskakující trenér klatovského áčka Jiří Klouda.

„Zejména naše střelecká nemohoucnost od začátku zápasu postupně zvedala sebevědomí a kvalitu hry soupeře, který nás poté hlavně v brejcích trestal a jednoznačně zvítězil," procedil zklamaný kouč domácí Kaplice Pavel Wunsch.

Nejbližší utkání sehrají klatovští florbalisté v sobotu 4. listopadu od 18 hodin na domácí palubovce. A nepůjde o ledajaký souboj, do města pod Černou věží přijedou k derby plzeňské Gorily, které patří k tomu nejlepšímu v celé soutěži.

FbC Spartak Kaplice - Sport Club Klatovy 2:8

Třetiny: 0:2, 0:2, 2:4. Branky a nahrávky: 44. Völfl (Ballák), 47. Dvořák (Völfl) - 15. Mollet (Stelzer), 16. A. Žežula (Levý), 21. A. Žežula (Levý), 36. Stelzer (Hajn), 42. Netrh (Benda), 48. L. Joachimsthaler, 49. Hais (Benda), 50. Levý (Hrubý). Rozhodčí: Vrapír, Lukáč. Vyloučení: 4:6. Využití přesilových her: 0:0. Góly v oslabení: 0:0. Střely: 20:23. Diváci: 51. Aréna: sportovní hale Bělidlo, Kaplice. Sestava Sport Clubu Klatovy: Beran - Jakub Holý, Jiřík, Hais, Stelzer, Benda, Denisov, Hajn, Tomáš Joachimsthaler, Š. Žežula, Netrh, Hrubý, Lukáš Joachimsthaler, A. Žežula, Levý. Trenér: Jiří Klouda.