V sobotu se Západočešky utkají s pražským gigantem Black Angels a týmem Texas Longhorns, o den později zase změří síly s domácími hráčkami a Libercem. O výsledky trenérskému štábu na severu republiky ale tolik nepůjde.

Florbalistky Klatov čeká 1. kolo Poháru Českého florbalu.Florbalistky Klatov čeká 1. kolo Poháru Českého florbalu.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Cílem je si po dlouhé době zahrát kvalitní zápasy, pohár si užít, stmelit kolektiv a získat cenné zkušenosti proti týmům z 1. ligy. Určitě bychom je rádi potrápili,“ říká Jan Hořký, jenž v Ústí nebude mít k dispozici kompletní kádr.

„Hodně holek má ještě pracovní povinnosti, nebo jsou na dovolené. Rád bych tak poděkoval týmu Plamen Chodov, se kterým máme dobré vztahy, že nám k pohárovým zápasům půjčil na hostování tři hráčky a brankářku,“ prozradil.

Mistrovství České republiky v OCR - Klatovy 2021 - 1. část
PODÍVEJTE SE: Šampionát v OCR sklidil úspěch. Obávaný Vyndavač dal všem zabrat

I přes to, že se Klatovanky ve skupinové fázi úvodního kola porovnají s týmy z vyšších soutěží a na palubovce to budou mít hodně složité, těší se.

„Věříme, že si turnaj užijeme. Poznáme opět nové město a zahrajeme si proti novým týmům. Některé hráčky si navíc odbydou premiéru v týmu žen, nebo za oddíl vůbec,“ poznamenal Jan Hořký, trenér klatovských děvčat.

Program klatovských florbalistek – sobota 14.00: Sport Club Klatovy – Black Angels, 18.40: Texas Longhorns – Sport Club Klatovy, neděle 10.30: Florbal Ústí nad Labem – Sport Club Klatovy, 13.30: Sport Club Klatovy – FBC Liberec (všechny zápasy se hrají v hale Slunety v Ústí nad Labem).

Přísný, ale spravedlivý kouč. To byl Miroslav Rambousek.
Ve Svéradicích budou vzpomínat na fotbalové legendy i nedávno zesnulého trenéra