Chlapi klubu z města pod Černou věží nezklamali. Do poslední chvíle bojovali o celkové prvenství, které jim nakonec těsně uniklo - ve velké konkurenci obsadili se ztrátou čtyř bodů konečné třetí místo.

Tým v průběhu ročníku převzal mladý trenér Jan Polomis, který na lavičce nahradil Davida Hlaváčka, jenž svou činnost v klubu musel z rodinných důvodů dočasně pozastavit.

Pošumavské družstvo letos sázelo především na mladé hráče. Cílem bylo naladit náctileté florbalisty na vlnu dospělého florbalu, který je rychlejší, tvrdší, silovější.

„Středem mužské složky se letos stali junioři, kteří kádr tvořili. Ukázali, že se dospělého florbalu nebojí,“ uvedl pro klubový web Sport Clubu spokojený trenér Jan Polomis, jenž letos jako kouč vedl právě také juniory ve druhé lize oblasti Plzeňského a Karlovarského kraje. „Začali jsme pracovat na zlepšení celkové týmové morálky a také na herním systému, který jsme doposud nikdy neřešili. Je to dlouhodobý cíl a snaží se na něm pracovat celý oddíl. Ve vedení jsme si rozdělili role a úkoly, které se snažíme plnit, ale jsme stále na začátku,“ poznamenal a dalším komentářem "narážel" na zlepšení kvality hry v obou kategoriích, které vede. „Máme konečně lidi, kteří na sobě chtějí pracovat a dostat se zase o úroveň výše,“ pochvaloval si.

Ilustrační foto
V elitní desítce má Sušice dva stolní tenisty

A výsledek? Fenomenální. O mužích, kteří skončili na třetím místě, jsme se už zmínili. A junioři? Nezastavitelní. Byť se jejich soutěž nakonec nedohrála. „S juniory jsme suverénně ovládli krajskou soutěž bez ztráty kytičky. Z patnácti odehraných zápasů jsme získali plný počet 45 bodů. Kluci vyrostli a troufám si říct, že jsou připraveni na dospělý florbal,“ pokračoval Polomis, jenž dodal: „Cíl pro příští sezonu je opět stejný, dostat mužské složky do vyšší soutěže a dlouhodobě zabojovat o divizní ligu. Máme v plánu mnoho zajímavých novinek a těším se, až je pošleme do světa. Příští ročník je ještě daleko, ale přípravy musí začít již teď. Těšíme se na soustředění, Prague Games a také na Czech open,“ doplnil.

Snad se svět brzy uzdraví a vše se vrátí do normálu. Včetně florbalových soutěží.