Cílem svěřenců trenéra Jana Polomise bylo k zápasu přistoupit s pokorou a maximální soustředěností na hru, která klatovské borce zdobí. „To se nám ale vůbec nepovedlo. Úvodní třetina zápasu byla jako z hororového snu, ze kterého se prostě nedalo probudit,“ zlobil se šéf klatovských florbalistů.

2. kolo Poháru Českého florbalu: Sport Club Klatovy (červenobílí) vs. SK Meťák České Budějovice 15:4.Florbalisté Sport Clubu Klatovy.Zdroj: Zdeněk Klostermann.

Od páté do deváté minuty pošumavský výběr inkasoval hned třikrát. „I přes naše maximální nasazení a snahu o vyrovnání při tlaku na soupeře v jejich obranném pásmu nás ale dostala do kolen další inkasovaná branka, kterou soupeř vstřelil z rychlého protiútoku,“ litoval Jan Polomis.

Místo fotbalu vodní pólo. Tak rozhodčí duel ve Svéradicích raději ukončil.
Místo fotbalu vodní pólo. Tak rozhodčí duel ve Svéradicích raději ukončil

Do konce zápasu sice zbývalo ještě padesát minut, jenže Dobříš, která se mohla opřít o výhodu domácího prostředí, v tu chvíli držela pohodlný čtyřgólový náskok. Klatovy se ovšem i tak nevzdaly a od druhé třetiny vsadily všechno na jednu kartu – na útok. „Měli jsme tam sice nějaké střely, které skončily na tyči, ale jinak nás výborně bránicí Dobříš před vlastní brankou k ničemu nepustila,“ uznal trenér.

2. kolo Poháru Českého florbalu: Sport Club Klatovy (červenobílí) vs. SK Meťák České Budějovice 15:4.Ve 2. kole Klatovy skolily SK Meťák České Budějovice, ve 3. kole ale narazily.Zdroj: Zdeněk Klostermann.

Domácí ve druhé třetině sami udeřili a před závěrečnou částí hry vedli už 5:0. Přísné měřítko kvality z klatovského pohledu snesla jen poslední perioda, jenže to už bylo celkem pozdě. A to i na poměry sportu, jakým je florbal, ve kterém se může během chvíle stát cokoliv.

Michal Lukeš vstřelil proti Hořovicím svou třetí branku v sezoně.
Kluci, já dal gól hlavou, pokřikoval na spoluhráče klatovský fotbalista Lukeš

„V závěrečné třetině kluci předvedli neskutečný výkon a domácímu soupeři dělali ze života peklo. Agresivním napadáním jsme si vytvořili spoustu akcí, které ale gólem bohužel neskončily. Stres, nervozitu a mizerné zakončení, jsme dokázali prolomit až v šesté minutě třetí třetiny. Gól nám pomohl se vrátit do zápasu, ale soupeř bránil opravdu výborně a žádné překvapení nedopustil,“ líčil klatovský kouč Jan Polomis.

Těšit jej může alespoň fakt, že závěrečná třetina skončila nerozhodně 2:2. Na konečném výsledku a postupujícím to však nic nezměnilo.

2. kolo Poháru Českého florbalu: Sport Club Klatovy (červenobílí) vs. SK Meťák České Budějovice 15:4.Florbalisté Klatov v akci.Zdroj: Zdeněk Klostermann.

„Proti Dobříši to prostě tentokrát nešlo, soupeř zvítězil zcela zaslouženě. O naší neefektivitě vpředu mluví i počet střel v poměru 20:18 v náš prospěch. Jelikož ale rád vše zakončuji pozitivně, tak bych chtěl našim mužům a juniorům poděkovat za letošní účinkování v Poháru Českého florbalu. Kluci nechali v každém zápase na hřišti všechno. Historický úspěch pro náš oddíl v podobě postupu do 3. kola je skvělým počinem. Už teď se těším na nadcházející sezonu a doufám, že v ní navážeme na výkony z pohárových bitev,“ uzavřel hodnocení Jan Polomis, trenér florbalistů z města karafiátů.

Klatovská pohádka pokračuje. Tým porazil i Hořovice a v tabulce se nachází na druhém místě.
Pohádka pokračuje. Trenéra potěšil výkon i skórující Zajíček s Krejčiříkem