„Na začátek soutěže se samozřejmě už moc těšíme. Oproti přípravné části je to přesně to, kvůli čemu tento sport děláme,“ nemůže se na start sezony dočkat trenér plzeňských florbalistů Matouš Hrdlička, který bude v novém prvoligovém ročníku sázet na mladé hráče. „My máme nějaké odchody, takže šanci dostanou další mladí kluci, a je pouze na nich, jak svoji příležitost uchopí,“ říká kouč FbC.

A jaká jsou jeho očekávání od blížících se mistrovských bojů? „Jsou různá. Myslíme si, že se soutěž zkvalitnila postupem a postoupením práv právě těm týmům, které soutěže doplnily, takže by to mělo být znát ve vyrovnanosti,“ myslí si Hrdlička. Prvního soupeře z hlavní moravské metropole ale považuje za jednoho z favoritů na celkové prvenství. „Buldoci patří k TOP týmům soutěže, takže budeme muset být hodně důrazní na naší polovině hřiště a využít šance, které se vypracujeme,“ hledá klíč k úspěchu. „Na začátek sezony zkrátka očekávám hodně těžké utkání,“ má jasno Matouš Hrdlička, trenér FbC Plzeň.

1. liga florbalistů – program 1. kola – sobota 17.00: FBC Letka - FbC Hradec Kr., neděle 16.00: DDQ Florbal Chomutov - ASK Orka Čelákovice, 17.00: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno, Start98 - TJ Znojmo LAUFEN CZ, 18.00: FbC Plzeň – Bulldogs Brno, FBC Štíři České Budějovice – Florbal Ústí, Panthers Otrokovice – Hummel Hattrick Brno.

Pohár Českého florbalu, 2. kolo: Sport Club Klatovy (na snímku florbalisté v černých dresech) - FBC Došwich Milevsko 8:10.
FOTO: Klatovští florbalisté trápili obra z národní ligy, po tuhém boji ale padli