Dorostenci sehráli další dvojkolo 2. regionální ligy ve stařičké, ale stále plně využívané hale Slavie v Plzni na Borech. Vydry tam změřily síly s béčkem FbC Plzeň a zálohou Slavie. Oba zápasy mladí florbalisté ve značně improvizované sestavě bohužel prohráli (3:14 a 2:5) a stále čekají na první letošní body.

Otavské Vydry bojovaly na čtyřech frontách.Zdroj: FbC Otavské Vydry

„První zápas se těžko hodnotí. Soupeř posílený o kvalitní hráče, do toho hororový start, první třetina 0:8, to pak bohužel není o čem. Cením si zlepšení hry ve zbytku zápasu. Ve druhém utkání jsme měli solidní dvě třetiny, v té třetí nám skrze menší počet hráčů došel dech. Klukům ale děkuji za bojovnost a snahu," okomentoval počínání vydřích dorostenců jejich trenér Jan Hořký.

Florbalová divize, skupina B, 9. kolo: Sport Club Klatovy (na snímku florbalisté v černých dresech) - FBŠ ATT Gorily Plzeň 4:11.
FOTO: Vítězná série skončila. Klatovští florbalisté nestačili na Gorily z Plzně

Starší žáci sušického oddílu sehráli v Plzni další kolo Ligy starších žáků, a testovali to, jak si povedou ve druhém výkonnostním koši. Domů se nakonec vraceli s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. „Jak je již tradicí, nejslabší výkon jsme si nechali hned na začátek, jinak hra rostla, kluci bojovali. Odměnou jim byl hlavně poslední zápas a výhra se Slavií Plzeň, která byla hlavně díky příkladné bojovnosti. Kluci tak obhájili třetí místo ve druhém koši a neztratit smolně zápas s Gorilami, mohlo být i veseleji. Musíme se vyvarovat pomalejším rozjezdům," shodli se trenéři Jan Hořkým s Tomášem Kopelentem.

Otavské Vydry bojovaly na čtyřech frontách.Otavské Vydry bojovaly na čtyřech frontách.Zdroj: FbC Otavské Vydry

U mladších žáků ani přípravky nejde o výsledky. Jde především o radost ze hry, sbírání zkušeností a čerpání pozitivní atmosféry turnajových klání. „V sobotu jsme v Sušici hostili další kolo Plzeňské ligy mladších žáků. Na domácím hřišti jsme se postupně utkali s Tlučnou, Gorilami z Plzně, Rokycany a Fbc Plzeň. Po pomalém rozjezdu a úvodní porážce s Tlučnou kluci zabrali a potěšili domácí publikum třemi výhrami, v posledním zápase dokonce bez obdržené branky," těšilo opatrovníky mladších žáků Tomáše Kopelenta a Josefa Mrzenu.

Otavské Vydry bojovaly na čtyřech frontách.Přípravka FbC Otavské Vydry v hale Centra miíčových sportů v Klatovech.Zdroj: FbC Otavské Vydry

Do Klatov pak zamířila přípravka, která bojovala v hale CMS. „Užít si turnaj byl opět hlavní cíl, což se podařilo splnit na jedničku. Kluci a holky bojovali a sobotní dopoledne si velice užili. Opět se ukázaly ve hře nové tváře a za počet třinácti dětí jsme moc rádi," pochvalovala si trenérka Denisa Guziová.

Florbalisté FbC Plzeň (na archivním snímku hráči v modrých dresech) nestačili v Praze na Barrandově na poslední ASK Orka Čelákovice.
VIDEO: Plzeň vyšla zase střelecky naprázdno, z Prahy si přivezla kanára