Tým z města pod Černou věží vyrazil v deseti lidech do Chebu, kde v místní hale Lokomotiva změřil síly s vedoucím Sokolovem a domácími Akademiky. Ačkoliv v obou případech vedl a byl i střelecky - zvlášť ve druhém případě s Chebem - výrazně aktivnější, neuspěl. Se Sokolovem klatovští florbalisté přitom vedli po jedenácti minutách už 4:0, ale nakonec padli 7:10. Soupeř strhl vítězství na svoji stranu ve druhé části hry, kterou vyhrál jednoznačně 7:1. 

Z archivu: volejbalistky SK Volejbal Klatovy.
Klatovy vybojovaly jednu výhru, rezerva volejbalistek přivezla z Plzně o bod víc

„Proti Sokolovu jsme měli skvělý start a první třetina skončila v náš prospěch. Ale pak začala druhá krizová třetina, kterou soupeř s přehledem vyhrál. Nevím, čím to bylo, ale asi jsme si mysleli, že zápas se už tak nějak vyhraje sám. Byli jsme nedůrazní, pomalí a laxní oproti bojovnému soupeři. Udržení koncentrace po celou dobu utkání bez ohledu na výsledek je bod, na kterém musíme skutečně zapracovat," uvědomuje si klatovský trenér Adam Hašek.

Z archivu: mladí florbalisté Sport Clubu Klatovy.Z archivu: mladí florbalisté Sport Clubu Klatovy.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Podobný scénář nabídlo i utkání klatovského mužstva s domácím Chebem. Vedení 3:0 po necelých dvanácti minutách nestačilo, Akademici výsledek v dalším průběhu střetnutí otočili a zvítězili 5:4. „Parádní první třetina a potom naše koncentrace a herní výkon šly skokově dolů. Myslím si, že kluci ukázali, že na to určitě mají, akorát se opravdu v trénincích musíme zaměřit na věci, které nás tíží, a rapidně je zlepšit," zdůraznil kouč dorostenců Sport Clubu.

„Výjezd do Chebu jsme si asi každý představoval jinak. Doufali jsme v to, že budeme brát nějaké body, ale to se nám bohužel nepoštěstilo. Kluky chci přesto za předvedený výkon pochválit a už teď se těším na další turnaj, kde chceme dokázat, že umíme určitě víc," dodává odhodlaně trenér klatovských florbalistů.

Florbal Sokolov - Sport Club Klatovy 10:7

Třetiny: 1:4, 7:1, 2:2. Branky a nahrávky: 12. Sekyra (Hofman), 19. Ohnesorg (Husák), 19. Ohnesorg, 20. Sekyra (Hofman), 22. Troller (Krček), 23. Hofman (Koutník), 24. Hofman (Šillerová), 24. Hofman (Koutník), 33. Hofman (Koco), 34. Hofman - 6. Hais (Š. Žežula), 9. Baxa (Hais), 10. Š. Žežula (Strejc), 11. Kožený (Stegner), 20. Hais (Baxa), 27. Hais, 35. K. Hájek (Š. Žežula). Rozhodčí: Moravec, Berka. Střely: 26:33. Hala: Lokomotiva Cheb. Sestava Sport Clubu Klatovy: Zástěra - Hais, Kožený, Strejc, Š. Žežula, Baxa, Dulka, Brettschneider, Stegner, K. Hájek. Trenér: Adam Hašek.

USK Akademik Cheb - Sport Club Klatovy 5:4

Třetiny: 0:3, 2:1, 3:0. Branky a nahrávky: 13. Aust (Hudlický), 15. Havránek (Holota), 25. Velek, 30. Seidl (Švagr), 32. Aust (Havránek) - 1. Hais (Š. Žežula), 9. Dulka (Š. Žežula), 12. Š. Žežula, 13. Baxa (Hais). Rozhodčí: Berka, Lejba. Střely: 12:26. Hala: Lokomotiva Cheb. Sestava Sport Clubu Klatovy: Zástěra - Hais, Kožený, Strejc, Š. Žežula, Baxa, Dulka, Brettschneider, Stegner, K. Hájek. Trenér: Adam Hašek.

2. regionální liga dorostenců.2. regionální liga dorostenců.Zdroj: Český florbal

Štafeta klatovských dívek v závodě na 4x 50 metrů (polohový závod): J. Novosádová, A. Hašková, K. Bezpalcová a I. Bezpalcová.
Novosádová přivezla z mistrovství ČR čtvrté místo, štafeta dívek skončila desátá