Svěřenkyně trenéra Radka Mašáta tentokrát vyrazily do Rokycan, kde v místní hale HK změřily síly s mladými florbalisty Slavoje Tachov a domácím výběrem FBC Rokycany. Předem plánované utkání proti Tlučné se nakonec neuskutečnilo. „Tlučná se totiž den před turnajem odhlásila,“ vysvětlil trenér Radek Mašát. Ten poté už popisoval samotné zápolení jeho dívčí družiny florbalistek.

„Prvním soupeřem nám byli kluci z Tachova, kteří hrají pěkný, technický a kombinační florbal. Naším cílem bylo, i vzhledem k marodce, která nás postihla, s nimi sehrát důstojný zápas,“ poznamenal ostřílený klatovský kouč.

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy, ilustrační snímek.Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy, ilustrační snímek.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Osm hráček v poli se snažilo, ale herní prostor jsme získávali složitými cestami a většinou naše útoky končily ztrátami na polovině hřiště,“ litoval Radek Mašát po porážce 2:7 a podotknul, že více kvality v přihrávkách by hru jeho týmu posunulo úplně někam jinam. Proti Tachovu sice klatovská děvčata prohrála, ale spravila si chuť duelem proti domácímu týmu Rokycan. 

„V utkání proti domácím Rokycanům jsme si zadali trošku jinou herní taktiku, abychom eliminovali právě zmíněné ztráty ve středu hřiště. To se nám začalo dařit a zvítězili jsme 3:2,“ lebedil si zkušený kouč. „Děkuji všem hráčkám, které přišly, protože všechny nebyly v úplném stoprocentním zdravotním pořádku. Díky také rodičům za fandění a doprovod,“ dodal tradičně trenér Klatov.

Basketbal, ilustrační snímek.
Basketbal do škol! Věřím, že děti více přimknou ke sportu, přeje si trenér