Přípravka Sport Clubu Klatovy

„V sobotu jsem v roli zaskakujícího trenéra vyrazil s početnou skupinou našich mladíků. Nahradit Kláru Malou a Jirku Kloudu jsem se ani nepokoušel, mým cílem bylo neudělat trenérskou ostudu. Cílem našeho týmu pro tento turnaj bylo určitě změřit síly s týmy z jiných regionů," kvitoval trenér Jan Polomis.

Fat Pipe Open Junior 2023 - přípravka.Fat Pipe Open Junior 2023 - přípravka.Zdroj: Florbal Klatovy

„Jedním z nich byl tým Hořovic a druhým byl pražský tým Black Angels. Ve skupině jsme bojovali, ale bohužel to na výhru nestačilo. V play-off části jsme bohužel navázali na nepovedenou skupinu a po dvou porážkách pro nás turnaj skončil. Turnaj jsme rozhodně odmakali, ale soupeři byli bohužel lepší. Ovšem užili jsme si v Plzni slunný den plný florbalu, co víc si můžeme přát,“ uvedl Polomis a závěrem poděkoval všem rodičům za podporu a dětem za hru.

Sport Club Klatovy (červenobílí).
Skončit druzí? Zní to jako sen, shodli se florbalisté. Teď je čeká rozhodování

Elévové Sport Clubu Klatovy

„V neděli jsme s elévy odehráli mládežnický turnaj Fat Pipe Open Junior. Ve skupině nás postupně čekaly týmy FbC Plzeň, Karlovy Vary, Besta Chodov a Black Angels. S dětmi jsme se sešli ve slušném počtu devíti hráčů (8+1) s cílem užít si den plný florbalu s velkou porcí odehraných zápasů. V základní části turnaje se nám nepodařilo uhrát ani bod, nicméně hra se každým zápasem postupně zlepšovala,“ těšilo trenéra klatovských elévů Martina Klána.

Fat Pipe Open Junior 2023 - elévové.Fat Pipe Open Junior 2023 - elévové.Zdroj: Florbal Klatovy

„Ve finální části turnaje, kde jsme hráli mini-tabulku o umístění se nám podařilo také jeden zápas vyhrát. Jsem rád, že turnaj děti bavil, i když jsme si občas museli vyjasnit pár věcí. Ale turnaj z globálu hodnotím pozitivně a jsem rád, že jsem po dlouhé době zase mohl působit u mladších kategorií,“ dodal.

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy, ilustrační snímek.
Pochoutka i bubenická show. Klatovské florbalistky doma vybojovaly jednu výhru

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy

První, s kým jsme poměřili síly, byly soupeřky z Chomutova. V polovině zápasu jsme prohrávali 0:2, ale nedokázali jsme zvýšit tempo, chyběla nám bojovnost a prohráli jsme 1:5. Rozebrali jsme si hru a nasazení a holky se daly na steč s týmem SVKI Plzeň. Nastoupilo družstvo zcela jiných hráček ve stejných dresech. Za naší výhrou 5:1 stála bojovnost, obětavost a nasazení. V zápase proti pořádající Slávii Plzeň jsme v nasazení pokračovali a zvítězili 3:0. V semifinálové souboji jsme se potkali opět s týmem SVKI Plzeň, holky nenechaly nic náhodě a po výhře 6:0 jsme byli ve finále," radoval se kouč klatovských děvčat Radek Mašát. 

Fat Pipe Open Junior 2023 - mladší žákyně.Fat Pipe Open Junior 2023 - mladší žákyně.Zdroj: Florbal Klatovy

„A opět Florbal Chomutov… do finálového zápasu šly holky s nasazením, bojovaly a za konečný výsledek 2:4 pro soupeřky se nemusí stydět. Výsledkem je stříbrná medaile, která potěšila nejen hráčky, ale i naše hlasité fanoušky. Těm děkujeme za podporu, sladké občerstvení, a za celou slunečnou neděli, kterou nám věnovali. Děkujeme také pořadatelům za pěkný turnaj,“ bilancoval.

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy.
Umístění uprostřed tabulky odpovídá, míní kouč mladých klatovských florbalistek