„Naše družstvo složené ze samých dívek má vždycky těžkou práci, aby proti klukům ve hře cokoliv dokázalo a prosadilo se. V prvním měření sil proti domácím jsme po první polovině zápasu prohrávali 1:6 a naše hra byla ospalá. Do druhé půlky ale nastoupilo zřejmě jiné družstvo. Sice jsme prohráli 0:2 (celkově 1:8), ale děvčata musím pochválit za příkladnou bojovnost," liboval si v hodnocení pro klubový web trenér klatovských mladších žákyň.

Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy.Mladší žákyně Sport Clubu Klatovy.Zdroj: Florbal Klatovy

Ani ve druhém utkání klatovské florbalistky neuspěly. S Tachovem prohrály 3:7. „Sice jsme dotahovali, ale měli jsme chuť hrát. Po každé naší brance ale přišla ztráta koncentrace, inkasovali jsme a vítr z plachet byl pryč," posteskl si Radek Mašát, který ale holky opět pochválil za výkon ve druhé polovině zápasu.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy.
Florbalisté v domácím prostředí zametli s Tlučnou a uhasili i vedoucí Jiskru

Ve třetím utkání "plzeňského" turnaje Klatovy vyhrály. Rokycany porazily 5:1. „Soupeři se příliš nepovedlo utkání s Plzní, takže šel do zápasu s odhodláním nás řádně potrápit. My jsme poslušně přenechali iniciativu soupeři a utkání se jevilo vyrovnaně. Poločasový výsledek 2:0 pro nás příliš nepřesvědčoval o převaze. Ve druhé části byly vidět občasné souhry. Odhodlali jsme se útočit, ale Rokycanští nám několikrát utekli. Naštěstí máme v brance Terezku Petrželkovou, která nám v těchto chvílích pomohla. Zápas nakonec skončil 5:1 v náš prospěch," popisoval Radek Mašát průběh závěrečného střetnutí.

Klatovské florbalistky v Plzni sice dvakrát prohrály, ale opět nasbíraly cenné zkušenosti, které v budoucím průběhu svých pěkně rozjetých kariér jistě zúročí. A z výsledků si nemusejí dělat vůbec žádnou hlavu. V Plzeňské lize mladších žáků totiž na výsledcích ani statistikách nezáleží. V soutěži je kladen důraz na zdravý rozvoj hráčů a hráček a trenéři mají za úkol hlavně to, aby děti vedli k lásce ke sportu, učili je respektu a fair-play. To je ze všeho nejdůležitější.

Jan Šrail je na prahu nové sezony i nové životné etapy.
Těším se, hlásí Šrail před startem sezony a připravuje se na novou roli tatínka