„První den je pro nás vždycky v duchu buzení princezen, a bohužel ani tentokrát jsme tuto pohádku neopustili. Částečně nás omlouvá, že jsme hned v prvním utkání narazili na budoucího vítěze turnaje (Sparta Praha - pozn. autora) a favorit potvrdil svoji kvalitu i převahu. Další dvě utkání v programu úvodního hracího dne se odehrála v duchu naší nedůvěry a nedostatečné odvahy. Tři prohry téměř bez našeho odporu opravdu mrzely a opět jsme hledali příčiny,“ utrousil trenér klatovských florbalistek Radek Mašát.

Klatovské starší žákyně na Salming Cupu.Klatovské starší žákyně na Salming Cupu.Zdroj: Florbal Klatovy

„Druhý hrací den naštěstí naše pohádka skončila a začal reálný scénář, kdy náš tým začal bojovat a pracovat. Ano, prohráli jsme tentokrát znovu tři utkání, ale jinak. Holky působily odvážněji, ze hřiště se vracely na střídačku většinou řádně zadýchané. Prohry byly důstojné, nemusíme se za ně stydět,“ poznamenal kouč.

„Budeme-li na sobě všichni pracovat, může být lépe. Podíváme-li se totiž na ostatní turnajové výsledky, naše prohry v rámci druhého dne turnaj jsou relativně s nízkým počtem obdržených branek. Mně to dává naději. Zvedněme hlavu a pojďme dokázat, že florbal umíme a naučíme se ho ještě líp. Pracujme na rychlosti, přesnosti a síle. Baví nás to,“ doplnil Radek Mašát.

Výsledky Sport Clubu Klatovy na Salming Cupu v Praze – základní skupina: Sparta Praha – Sport Club Klatovy 7:0, Sport Club Klatovy – Hattrick Brno 0:7, Světlá nad Sázavou – Sport Clubu Klatovy 5:4, FBC Liberec – Sport Club Klatovy 4:0, Sport Club Klatovy – Bulldogs Brno 0:2, 1. postupové předkolo play-off: FBC Liberec – Sport Club Klatovy 0:3.

Pohár Českého florbalu, 2. kolo: Sport Club Klatovy (na snímku florbalisté v černých dresech) - FBC Došwich Milevsko 8:10.
FOTO: Klatovští florbalisté trápili obra z národní ligy, po tuhém boji ale padli