„S florbalem jsem začal asi ve dvanácti letech, kdy mě můj tehdejší spolužák pozval na florbalový turnaj, který pořádalo DDM Klatovy. Neváhal jsem, připojil jsem se a od té doby se mě florbal držel až do svých třiadvaceti let, kdy jsem mu musel dát bohužel na chvilku sbohem,“ vzpomíná Pavel Honzík a přiznává, že v posledním roce si dal od florbalu menší pauzu. 

Adam Denisov - nová posila Sport Clubu Klatovy.
Přestupová laskomina! Do florbalových Klatov přichází mladý obránce z FbC Plzeň

Důvod? „Aktuálně jsem dostudoval vysokou školu, kvůli které šel florbal v posledních letech do ústraní,“ vysvětlil a prozradil, že kromě práce v obecně prospěšné společnosti Úhlava a firmě Botfactory se od září bude živit také jako učitel na SŠZP v Klatovech. A to je hlavní důvod, proč přijal nabídku Klatov, které se připravují na svou premiérovou sezonu mezi divizní elitou.

„V Klatovech jsem se narodil a vyrůstal.  Po pár letech studií, které jsem trávil většinou v Plzni, mám jasno, že se můj život bude odehrávat právě zase jenom v Klatovech, a to je největší důvod, proč se vracím hrát právě sem,“ vypraví.

Matyáš Moller posílil divizní Sport Club Klatovy.
Další posila! Do Klatov přichází na roční hostování mladík z plzeňské Slavie

Pavel Honzík, který si ve své kariéře kromě Klatov a plzeňské Slavie zahrál i v dresu FbC Plzeň, se na novou výzvu těší, ale ví, že tým čeká spoustu tvrdé práce. „Upřímně očekávám, že nás začátek sezony nejspíš trochu semele. Určitě to v divizi nebude lehké, ale věřím, že se se vším popereme dohromady jako tým a zvládneme to,“ dodává borec, který v Klatovech bude nosit číslo 24.

Klatovští florbalisté změřili síly s juniorkou Milevska.
Florbalisté dali v úvodní přípravě osm gólů, ale na prvoligové juniory nestačili