A proč si vybrala právě florbal? „Já vlastně ani nedokážu říct, co mě na florbale tak baví. Dříve jsem závodně plavala a strašně mě to naplňovalo. Byla jsem zvyklá být každý den na tréninku a dřít. Ale když jsem přešla ze základní na střední školu, přestala jsem plavání stíhat a musela jsem skončit. Takže florbal mi to vlastně tak nějak vynahradil. Není pro mě tak časově náročný,“ svěřila se Hořejší s tím, že na florbale ji nejvíce baví skvělá parta holek. Zkrátka kolektiv, který je základním úspěchem každého týmového sportu.

Florbal hrajete teprve dva roky, i přesto se však zeptám; co řadíte mezi své největší zážitky své kariéry?
Pro mě je každý zážitek důležitý a všech si opravdu moc vážím. Jsou to například vyhrané zápasy nebo společná soustředění.

Říká se, že dívčí týmy jsou vždycky trošku specifické. Zkrátka mnohem jiné než mužské kolektivy. Jakou partu máte v Klatovech vy?
Tak samozřejmě se občas hádáme, jsme přece holky (úsměv). Ale myslím si, že i přes některé rozpory držíme vždycky spolu a máme se rády. Můžu říct, že v Klatovech máme skvělý kolektiv, a také skvělého trenéra.

Lucie Hořejší.Lucie Hořejší.Zdroj: archiv Sport Clubu Klatovy

Držíte se nějakých rituálů nebo zvyků před zápasy?
Rituály nemám žádné. Snad jen pořádnou rozcvičku. Celkově totiž na tyto věci příliš nevěřím.

Jaké jsou vaše silné a slabší florbalové stránky? Na čem ještě musíte zapracovat?
Jak už jsem říkala, florbal hraji relativně krátce, takže nedostatků mám ještě hodně. Musím pořádně trénovat práci s florbalkou, a to je vlastně i moje slabá stránka. Hlavně při zápase. Naopak moc ráda posiluji, takže si myslím, že mezi silné stránky mohu zařadit sílu a fyzičku.

Aktuálně má amatérský sport vystavenou stopku. Chybí vám florbal? A jak se v této nelehké době udržujete v potřebné kondici?
Ano, florbal mi už moc chybí, je to dlouhé. A hlavně tréninky, na kterých jsem v kontaktu s ostatními. Ale snažím se nějakým způsobem v kondici stále udržovat. Chodím běhat a cvičím. I trenér nám domů posílá tréninkové plány, takže se je snažím plnit a piluji také práci s florbalovou holí.

Řada sportovců má oblíbené hráčské vzory a idoly, kterými se snaží nějak inspirovat. Patříte mezi ně i vy?
Abych řekla pravdu, já osobně žádný sportovní vzor nemám.

Ze dvou let vaší florbalové kariéry se rok kvůli pandemii koronaviru vlastně ani nehrálo. Vstřelila jste v zápasech už nějaký gól?
No…, celkově jsem na zápasy jezdila pouze půl roku, takže jsem moc utkání neodehrála. Gól jsem zatím žádný nedala, ale pár asistencí jsem už zaznamenala…

Florbal v posledních letech nepochybně zažívá obrovský boom – hraje ho čím dál tím více lidí. Proč si ale myslíte, že divácky stále tolik netáhne jako třeba fotbal nebo lední hokej?
Fotbal a hokej jsou u nás takovou tradicí, a proto lidi zajímají tyto dva sporty víc než třeba právě florbal.

Zmínili jsme pandemii, kvůli které má výkonnostní sport smůlu. Myslíte si, že to může být problém směrem do budoucna v tom smyslu, že o sportování nebude takový zájem jako před vypuknutím pandemie?
Ano. Myslím si, že spousta lidí za rok pandemie ztratí chuť se věnovat sportům a že malé děti si zvyknou sedět u počítače ještě víc a nebudou mít zájem dělat jakýkoliv sport. Nejen v tomhle směru nám covid uškodil…